laghari

دختر 18 ساله ای که ملکه جمال اخلاق شد !

دختر 18 ساله ای که ملکه جمال اخلاق شد !
در مراسمی "آیه علی الملا" دختر شیعی 18 ساله، به عنوان "ملکه جمال اخلاق" در اولین دوره این مسابقات که در منطقه شیعه نشین در شرق عربستان سعودی برگزار گردید، انتخاب شد. 
پایگاه خبری "الراصد" وابسته به شیعیان عربستان سعودی پس از اعلام این خبر، در این باره نوشت: مراسم پایانی این مسابقه که در شهر شیعه نشین "صفوة" و عصر روز گذشته (جمعه) برگزار گردید و "آیه علی الملا" 18 ساله از میان 275 شرکت کننده در این مسابقه، رتبه اول را به خود اختصاص داد و به عنوان اولین "ملکه جمال اخلاق" در عربستان سعودی انتخاب شد.
"الراصد" در ادامه افزود: "آیه علی الملا به تازگی سال دوم دبیرستان را به پایان رسانده است. جایزه او پنج هزار ریال عربستانی، معادل 1333 دلار آمریکایی، بلیط سفر سیاحتی به مالزی، یک انگشتر و گردنبند الماسی بوده است. این مراسم پایانی، در حاشیه مراسم "ازدواج دسته جمعی" 74 عروس و داماد شیعه برگزار شد.
گفتنی است این مسابقه که برای اولین بار برگزار شد، از پوشش خبری و رسانه‌ای وسیعی در جهان عرب و به ویژه در سطح عربستان سعودی برخوردار بود زیرا محور اصلی آن اخلاق و نیکی به پدر و مادر بوده است. یعنی ملاک اصلی زیبایی ظاهری و اخلاقی نبوده است بلکه از منظر اسلامی و دینی به این مسأله نگاه شده است.
                                               
شایان ذکر است در این مسابقه كه شركت كنندگان، داور و تمام برگزار كنندگان آن به طور كامل زنان شیعه هستند، خوش اخلاق ترین زن منطقه انتخاب و به عنوان ملكه جمال خوش اخلاقی معرفی می‌شود. ملاك برنده شدن در این مسابقه علاوه بر خوش اخلاقی، خوب رفتار كردن با اطرافیان و نزدیكان و نیز نیكی به والدین است. میانگین سنی شركت كنندگان در این مسابقه بین 15 تا 25 سال است و هدف از برگزاری چنین مسابقه‌ای ترغیب دختران و زنان جوان به خوش رفتاری و پرهیز از بدخلقی و نیز گرویدن به دیگر اعمال و رفتارهای نیك است. برگزار كنندگان این مسابقه یكی از اهداف برگزاری آن را مقابله با فرهنگ بداخلاقی است كه توسط شبكه‌های ماهواره ای گوناگون ترویج می‌شود.
در همین راستا خانم "خضراء مبارك" مسئول برگزاری این مسابقه گفت: ما اهداف تربیتی، آموزشی و غیره را دنبال می‌كنیم و سعی داریم دختران و زنان جوان را برای یك زندگی خوب آماده كنیم. علاوه بر شركت كننده، تعداد زیادی پرسش از نزدیكان وی به ویژه مادر او پرسیده می‌شود. علاوه بر داوران، ببینندگان و علاقمندان حاضر نیز می‌توانند در رأی گیری و انتخاب ملكه جمال خوش اخلاقی شركت كنند و در تعیین فرد برتر تأثیر گذار باشند. هدف ما شركت همگانی دختران و زنان در این مسابقه است. برگزاری چنین مسابقه‌ای اقدامی بی‌سابقه به شمار می‌رود و در گذشته تنها مسابقات ملكه جمال زیبایی برگزار می شد و جنبه زیبایی جسمی افراد فقط مورد توجه و اهمیت بوده است.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان