moharam

براق کردن زیورآلات کدر شده

براق کردن زیورآلات کدر شده

آموزش براق کردن زیورآلات چرک و سیاه شده

زیورآلات به طور طبیعی با تماس با پوست و آلودگی ها خیلی زود کدر و تیره می شود. اگر روش صحیح تمیز کردن را ندانید این اکسسوری های جذاب را از دست می دهد و متحمل هزینه ی دوباره برای خرید می شوید. 

روش های براق کردن نقره جات و زیورآلات بدل

  1. برای براق كردن نقره‌ای كه به سبب اكسیداسیون سیاه و تیره شده، كمی سركه را گرم كرده، روی نقره بریزید. سپس با برس آغشته به صابون آن را تمیز كنید و بسرعت آب كشیده، خشك كنید.
  2. روش بعدی کمی پنبه را به آب نمک تقریبا غلیظ خیس کنید و به آرامی روی نقره جات بکشید، آبکشی کنید و در پایان با سشوار خشک کنید.
  3. سومین روش، جوش شیرین را با مقداری مایع ظرفشویی مخلوط كنید و با برس یا مسواك نرم و مرطوب شده،  طلا و نقره جات خود را به آن آغشته كرده، دقایقی بعد آن را با آب بشویید تا تمیز و براق شود.
  4. چهارمین روش، مقداری خاك‌ اره كاملا نرم را خیس كرده، جواهرات و نقره جات خود را با آن بسابید دوباره درخشان می شوند.

قبل از شستشو

براق کردن زیورآلات کدر شده

 

نکات کلیدی و مهم شستشوی اکسسوری ها

  • برخی از زیورآلات با مروارید تزئین شده اند، حتما در این مورد احتیاط کنید چرا که دانه های مروارید با رشته نخ به هم وصل شده اند و خیس شدن آن سبب کاهش عمر نخ می شود و احتمال پارگی است. به همین منظور بلافاصله با سشوار نخ را خشک کنید.
  • وسایل تزئینی خود را در محل خشک و در جعبه های درب بسته نگهداری کنید. سعی کنید هر قطعه را داخل دستمال یا کاغذ بپیچید تا سائیدگی روی هم نداشته باشند.

بعد از شستشو

براق کردن زیورآلات کدر شده

 

  • نقره جات را داخل فویل های آلومینیم قرار دهید خیلی دیرتر اکسیده و زرد می شوند. آنها را اصلا داخل پلاستیک قرار ندهید به مرور زمان داخل پلاستیک اکسیده می شود.
  • اگر از بدلیجات خود برای مدت طولانی استفاده نمی‌كنید، بهتر است داخل جعبه تكه‌ای گچ قرار دهید تا سیاه نشود.

این موارد تست شده و مورد اطمینان است. کمی دقت و حساسیت روی ابزار و وسایلتان، همیشه آنها را سالم و زیبا دارید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان