instagram

راهکاری برای ارزان کردن سکه!

مجموعه : اخبار
راهکاری برای ارزان کردن سکه!
محاسبه قیمت سکه و طلا با ارز مبادلاتی علاوه بر توقف رکوردشکنی‌های پیاپی در این بازار، می‌تواند جلوی سونامی قیمتها در آینده را بگیرد.

یک کارشناس مسایل اقتصادی در گفتگو با مهر گفت: در شرایطی که قیمت سکه و طلا در بازار داخلی با ارز بازار آزاد محاسبه می شود که با نوسانات بازار ارز، بازار سکه و طلا هم به هم می‌ریزد.

علی وفایی افزود: رکوردشکنی‌های سکه و طلا که همچنان با ابهام نحوه محاسبه ارز در بازار آزاد ادامه دارد و سودهای هنگفت بادآورده شبانه نصیب گردانندگان اصلی این بازار می‌کند، در حالی ادامه دارد که بانک مرکزی هنوز اقدامی در این باره انجام نداده است.

در همین حال، اتحادیه طلا و جواهر که به شدت موافقت محاسبه قیمت سکه و طلا براساس ارز بازار آزاد است، فعلا نپذیرفته است که قیمت طلا بر مبنای دلار مبادلاتی تعیین شود.

وی پیشنهاد کرد: به بانک مرکزی پیشنهاد می‌شود با ورود فوری به بازار سکه و طلا، بخشنامه محاسبه سکه و طلا براساس ارز مبادلاتی را ابلاغ کند. این تصمیم دو خروجی خواهد داشت؛ نخست اینکه رکوردشکنی‌های سکه و طلا متوقف و روند کاهش قیمتها آغاز خواهد شد و دوم اینکه دیگر با نوسات شدید بازار آزاد ارز، شاهد سونامی قیمتها در بازار سکه و طلا نخواهیم بود.
 

 

بیوگرافی هنرمندان