laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

عکس هایی از جالب ترین حیوانات جهان

عکس هایی از جالب ترین حیوانات جهان
جالب ترین و عجیب ترین حیوانات جهان ….
 
آلپاکا Alpaca
 
 
گونه اهلی شده گونه شترهای جنوب آمریکا است که از گونه وحشی آلپاکاها گرفته شده است. ظاهر این حیوان مانند گوسفند است البته با رنگهایی متنوع و گردنی بلندتر، در حالیکه گوسفندها تنها در رنگ سفید پرورش داده می‌شوند.

آلپاکاها به صورت گله ای نگهداری می‌شوند و در طول سال در ارتفاعات کوههای‌اند، پروی جنوبی، بولیویای شمالی و شیلی شمالی که 3500 الی 5000 متر بالاتر از سطح دریا هستند می‌چرند.

آلپاکا بسیار کوچکتر از لاما است و برخلاف آنها برای باربری مناسب نیستند. اما الیاف فیبری در آنها با ارزش است که البته این الیاف پشمی نیستند. بافتهایی را که می‌توان با استفاده از الیاف این حیوان بافت عبارتند از: پتو، ژاکت، کلاه، دستکش، روسری، انواع متنوعی از منسوجات و بارانی در امریکای جنوبی و ژاکت، جوراب و کت در دیگر قسمتهای جهان. این فیبرهای در بیش از 52 رنگ در پرو، 12 رنگ در استرالیا و 22 رنگ در آمریکا وجود دارند.
 
میمون شبگرد هندی
Tarsier

میمون شبگرد هندی گونه مخصوصی از این خانواده است. تکامل ژنتیکی این میمون سالها مورد بحث قرار داشت تا آنکه آن را نزدیک به گروه simians طبقه بندی نمودند.

میمون شبگرد هندی چشمانی درشت و پاهایی کشیده دارد. پاهایشان در امتداد استخوان قوزک پایشان است که البته نامشان نیز بر همین اساس برگزیده شده است. اصولا حشره خوار هستند و حشرانت را با پریدن بر روی آنها شکار می‌کنند اما از پرندگان و مارها نیز تغذیه می‌کنند. این میمونها در حین پریدن از درختی به درختی دیگر قادرند تا پرندگان را حتی در حال پرواز نیز شکار کنند. بارداری در این حیوانات 6 ماه به طول می‌انجامد و پس از آن تنها یک نوزاد به دنیا می‌آورند. میمون شبگرد هندی ذاتاً شبگرد است اما مانند دیگر حیوانات شبگرد ممکن است برخی از این میمون‌ها در روز نیز فعالیت‌هایی زاید با کم داشته باشند. با این وجود بر خلاف دیگر حیوانات شبگرد فاقد روشنایی چشم در شب هستند. بعلاوه دارای ویژگی‌های استثنایی حیوانات شبگرد نیز هستند.
 
سوسمار گردن چین دار
 

نام سوسمار گردن چین‌دار یا سوسمار یا اژدهای چین‌دار به دلیل وجود لایه ای از پوست ناهموار که معمولاً به سمت سر و گردن این سوسمار تا شده انتخاب شده است. گردن این حیوان توسط ستون فقرات بلند و غضروفی حمایت می‌شود. این سوسمار در هنگام ترس دهانش را کاملاً باز می‌کند به نحویکه دهان صورتی و زردش کاملاً نامایان می‌شود، سپس پوست اطراف گردنش با باز می‌کند به صورتیکه رنگ نارنجی کمرنگ آن مشخص شود. البته این امر به تنظیم دمای بدن وی نیز کمک می‌کند.

طول حیوان بالغ به 1 متر می‌رسد. روی زمین با 4 دست و پا راه می‌روند. درهنگام خطر بر روی 4 پا می‌دوند و نهایتاً بر روی پاهای عقبی سرعت می‌گیرند. جنس نر این حیوان در دوران بلوغ و جوانی به طور قابل ملاحظه ای از جنس ماده آن بزرگتر است. پوست دور گردن و صدای هیس هیس این سوسمار به منظور ترساندن حیوانات شکارچی نیز کاربرد دارد. در هنگام حمله حیوانات شکارچی، سوسمار گردن چین دار با دو پای خود از نزدیکترین درخت بالا رفته و در بالاترین نقطه خود را مستتر می‌سازد.
 
 
نهنگ دریایی قطب شمال
 

نهنگ دریایی قطب شمال از گونه بال‌های قطب شمال است. این حیوان به ندرت در جنوب عرض جغرافیایی N 70 یافت می‌شود. نهنگ دریایی قطب شمال یکی از دو گونه وال‌های سفید از خانواده Monodontidae‌ها است و احتمالاً مربوط به خانواده دلفین‌های Irrawaddy نیز می‌شود. نام انگلیسی نهنگ دریایی قطب شمال (narhval) از نام هلندی آن به معنای “جسد” و بدلیل رنگ آن گرفته شده است.

در برخی از نقاط جهان نیز از آن بعنوان ream fish نیز یاد می‌شود. 
 
بوزینه کوتاه قد
 

این بوزینه نوعی میمون است که در جنگل‌های بارانی برزیل غربی، جنوب شرقی کلومبیا، اکوادور و پروی شرقی زندگی می‌کند. این حیوان یکی از کوچکترین پستانداران نخستین است. طول بدن این حیوان بین 14 الی 16 سانتی متر (به استثنای دمی به طول 15 تا 20 سانتی‌متر) و کوچکترین میمون است. وزن جنس نر بوزینه کوتاه قد حدود 140 گرم و وزن جنس ماده ان در حدود 120 گرم است.

موهای بوزینه کوتاه قد گندم گون و دمش گرد است که گاه ممکن است طول آن به‌اندازه بدنش باشد. دست‌هایشان مخصوص بالا رفتن از درخت و ویژگی بارز این گونه است. از دسته حیوانات همه‌چیز‌خور بوده و از میوه‌جات، برگها، حشرات و حتی گاهی از حیوانات خزنده کوچک نیز تغذیه می‌کنند. اگرچه غذای اصلیشان شیره درختان است. تخصص اصلی آنها در سوراخ کردن تنه درختان به کمک دندان پیشینشان است. متاسفانه بدلیل جثه کوچک و حرکات سریع به ندرت در محیط وحش دیده می‌شود. بوزینه کوتاه قادر است به مدت 11 سال در قفس زندگی کند.
 
ماهی بادکنک
 

ماهی بادکنک در آبهای عمیق سواحل استرالیا و تاسمانیا زندگی می‌کند. بدلیل عدم دسترسی به محل زندگی این ماهی به ندرت توسط انسان‌ها دیده می‌شود.

ماهی بادکنک در اعماقی از دریا زندگی می‌کند که فشار آب بسیار بیشتر از فشار سطح دریا است، بنابراین کیسه‌های گاز در آنجا غیر قابل استفاده هستند. برای آنکه این ماهی بتواند در آب شناور بماند، گوشتی ژلاتینی با چگالی کمتر از چگالی آب دارد و همین امر موجب می‌شود تا ماهی بادکنکی بدون صرف میزان زیادی از انرژی در سطح آب شناور بماند. از آنجاییکه ماهی بادکنکی مواد معلقی را که در روبرویش شناور هستند را می‌خورد بنابراین عدم داشتن ماهیچه یک خصوصیت منفی محسوب نمی‌شود. 
 
پلاتیپوس
 

پلاتیپوس یک نیمه آبزی و ساکن مناطق استرالیای غربی و تاسمانیا است که به همراه 4 گونه جوجه تیغی استرالیایی یکی از 5 گونه باقی مانده پستانداران تخم گذار است. این دسته تنها پستاندارانی هستند که به جای به دنیا آوردن نوزاد تخم‌ریزی می‌کنند. اگرچه شماری از گونه‌های مشابه یافت شده است اما پلاتیپوس تنها باقی مانده از نژادش است.

ظاهر عجیب این پستاندار تخم گذار با منقاری شبیه اردک به نظر تقلبی می‌رسد. پلاتیپوس یکی از پستاندارن زهر دار است. در قسمت پاهای پشتی جنس نر این حیوان شاخکی حاوی سم وجود دارد که این سم بسیار برای انسانها دردناک است. پلاتیپوس بدلیل خصوصیات بیولوژیکی تکاملی بسیار مورد توجه محققان قرر دارد.

تا اوایل قرن 20 پلاتیپوس را به دلیل پوستش شکار می‌کردند اما بعدها مورد محافظت قرار گرفت. 
 
Shoebill
 

Shoebill پرنده ای بزرگ و از خانواده لک لک‌ها است. این اسم بدلیل منقار کفش مانند این پرنده بر آن نهاده شده است.

طول این پرنده 2/1 متر به وزن 6/5 کیلوگرم و عرض بالهایش 33/2 متر است. رنگ پرنده بالغ خاکستری و پرنده جوان قهوه‌ای است و در مناطق گرمسیر آفریقا زندگی می‌کند.

Shoebill اخیراً به لیست پرنده شناسی اضافه شده است. این پرنده در قرن 19 با ورود مقداری از پوستش به اروپا شناخته شد. در تصاویر مصری نمایش دادن این پرنده بعنوان پرنده‌ای با کفش (بدلیل اسمش) به اعراب دیده می‌شود. 
 
خرچنگ Yeti
 

خرچنگ Yeti در سال 2005 در اقیانوس آرام کشف شد. طول این خرچنگ 10 پا تقریباً 15 سانتی متر است و بدلیل مقدار کرک (کرک مانند) سفیدی که بدنش را پوشانده است قابل توجه می‌باشد.

این خرچنگ در مارس 2005 توسط گروه رابرت ویرجینهوک که درباره آبزیان آکواریومی تحقیق می‌کردند کشف و در 7 مارس 2006 گزارش داده شد. چشمان این حیوان بسیار ریز و فاقد رنگدانه است به نحویکه کور به نظر می‌رسد.

انبرهای پرمویش حاوی باکتری filamentous است که از آن برای رفع مسمومیت مواد معدنی موجود در آب استفاده می‌کند. اگرچه که یک موجود گوشتخوار است اما ممکن است از این باکتریها تغذیه کند. البته گاهی جلبک‌های سبز و میگوهای کوچک نیز را می‌خورد.
 

بیوگرافی هنرمندان