جنجال انتشار عکس این دختر در فبس بوک +عکس

جنجال انتشار عکس این دختر در فبس بوک +عکس
این دختر سرباز اسرائیلی عکس خود را در کنار اسرای فلسطینی بر روی فیس بوک گذاشت و جنجالی به راه انداخت.
 رسانه های بین المللی با انتشار این عکس اسرائیل را به آزار و اذیت اسرای فلسطینی متهم کردند. این دختر سرباز در تازه ترین گفتگوی خود با رادیو اسرائیل می گوید: این یک عکس ساده و یادگاری از زمان حضورم در ارتش اسرائیل است. نمی دانم دلیل این جنجال رسانه ای چیست؟

عکس یادگاری نظامیان اسرائیلی با جسد یک فلسطینی پس از انتشار تصاویر تحقیر اسرای فلسطینی از سوی یک نظامی اسرائیلی، عکس‌های نظامیان این رژیم با اسرا و اجساد فلسطینیان نیز منتشر شده است.

به گزارش نازوب به نقل از نشریه اسرائیلی یدیعوت احرنوت، یک روز پس از رسوایی تل‌آویو به دلیل انتشار تصاویر تحقیر اسرای فلسطینی از سوی یک نظامی زن اسرائیلی، انتشار عکس‌های یادگاری نظامیان این رژیم با اسرا و اجساد فلسطینیان موجی از خشم را در میان مردم جهان برانگیخته است.
 
این تصاویر به دست یک گروه فعال حقوق بشر یهودی موسوم به شکستن سکوت، بر روی اینترنت منتشر شد.
در این تصاویر نظامیان با اسرای دست و چشم‌بسته و همچنین اجساد فلسطینیانی که به دست نیروهای اسرائیلی کشته شده‌اند، عکس یادگاری گرفته‌اند.
مسئله‌ای که موجب بالاگرفتن خشم و نفرت جهانیان از این تصاویر شده است، این است که این نظامیان در برخی از تصاویر با لبخند در کنار اسرای دست و چشم‌بسته یا اجساد خونین فلسطینی نشسته یا ایستاده‌اند.
گروه شکستن سکوت اعلام کرد، هدف از این اقدام نشان‌دادن گستردگی این رفتار در میان رده‌های مختلف نیروهای ارتش اسرائیل است.
این تصاویر در حالی منتشر شد است که اقدام اخیر یک نظامی زن سابق ارتش رژیم اسرائیل در انتشار عکس‌های دوران خدمت خود در حالی که با لبخند در کنار زندانیان دست و چشم‌بسته فلسطینی نشسته و لبخند می‌زند، رسوایی جدیدی را برای این رژیم به وجود آورده است. این نظامی زن اسرائیلی عکس‌های یادگاری خود با اسرای فلسطینی را در وبسایت فیس‌بوک در آلبومی به نام ارتش، بهترین دوره زندگی‌ام جای داده است.
گروه شکستن سکوت همچنین اعلام کرد: عکس‌های منتشر شده صرفا نوک کوه یخ هستند. بسیاری از مردم هزاران عکس دارند اما فقط بخش کوچکی از آن‌ها منتشر شده است. در حال حاضر دست کم حدود 7000 فلسطینی از جمله زنان و کودکان در زندان‌های رژیم اسرائیل در شرایطی مغایر با اصول حقوق بشر به سر می‌برند.
در واکنش به انتشار این تصاویر، یکی دیگر از گروه‌های حقوق بشر یهودی موسوم به کمیته عمومی مبارزه با شکنجه در اسرائیل، اعلام کرد: این تصاویر وحشتناک نشان‌دهنده عادت اسرائیلی‌ها به برخورد با فلسطینی‌ها مانند اشیاء به جای انسان است؛ برخوردی که به احساسات آنان به عنوان انسان و حق آنان برای حفظ حریم خصوصی بی‌اعتنا است.
جواد عماوی مشاور حقوقی وزارت امور اسرا در تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به انتشار عکس‌های تحقیرآمیز این نظامی زن اسرائیلی، آن را نقض حقوق بشر دانست و تهدید کرد، علیه وی دست به اقدام قانونی خواهد زد.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان