ramazan
ramazan

روش های جلوگیری از آنفولانزا در محل کار

روش های جلوگیری از آنفولانزا در محل کار
می توانید برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری در محل کار خود می توانید به 5 روش ذکر شده در پایین عمل کنید.
 
1. تزریق واکسن آنفولانزا
 
اگر تاکنون واکسن آنفولانزا نزده اید همین امروز این کار را انجام دهید. ویروس آنفولانزا تا بهار همچنان در هوا باقی می ماند. این واکسن به طور صددرصد باعث پیشگیری آنفولانزا نمی شود بلکه تا 70 درصد جلوی آن را می گیرد. این واکسن حتی برای افرادی که دیابت، آمفیزم و … نیز دارند، توصیه می شود. حتی افرادی که آنفولانزا گرفته اند نیز با تزریق این واکسن می توانند شدت بیماری خود را کاهش دهند.
 
2. دوری از اجتماعات
 
حضور در محیط های شلوغ و پرجمعیت خطر ابتلا به آنفولانزا را افزایش می دهد. در صورت امکان به جای استفاده از اتوبوس یا مترو از وسایل نقلیه دیگر برای رفتن به محل کار خود استفاده کنید. پیش از بیرون رفتن در آخر هفته ها نیز حتما وضعیت آب و هوا و احتمال ریزش باران یا برف را کنترل کنید.
 
3. دستان خود را بشویید
 
محل کار شما بسیار آلوده است. طی تحقیقاتی مشخص شده است میز کارمندان 400 برابر آلوده تر از سنگ دستشویی است. از همه بدتر اینکه فقط حدود 15 درصد از کارمندان اداری فضا و میز کار خود را هر هفته تمیز می کنند. دستان خود را به طور مرتب بشویید. به ویژه زمانی که با فرد مبتلا به آنفولانزا برخورد داشته اید، حتما دستان خود را با صابون بشویید. سعی کنید روند شست و شو دست کم 20 ثانیه ادامه داشته باشد. اگر امکان شست و شوی مداوم دست های خود را ندارید از ژل های ضدعفونی کننده استفاده کنید.
 
4. تماس های جسمی را کاهش دهید
 
تا حد امکان از تماس مستقیم با فردی که مبتلا به آنفولانزا است خود داری کنید. به طور مثال، در محل کار خود به همکارانی که بیمار هستند، دست ندهید. یا اگر مجبور به انجام این کار شدید، حتما دستان خود را با صابون بشویید.
 
5. مراجعه به پزشک همیشه هم خوب نیست
 
اگر تصور می کنید آنفولانزا شده اید اما کاملا مطمئن نیستید لازم نیست حتما به مطب پزشک مراجعه کنید. می توانید با پزشک خود تماس بگیرید. با رفتن به مطب پزشکان در واقع خود را در تماس مستقیم با ویروس ها و باکتری های بیماری زا قرار می دهید. یا حتی باعث انتشار آنها در محیط های دیگر می شوید.
 
اگر آنفولانزا شده اید، حسابی استراحت کنید و نوشیدنی زیاد بنوشید. برای کاهش تب، استامینوفن و برای کاهش درد، ایبوپروفن بخورید و در هوای سرد بیرون نروید. هنگام ابتلا به آنفولانزا بهتر است سر کار نروید و در خانه بمانید.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان