laghari

تعویض قانونی که جامعه را به گنداب می کشید

تعویض قانونی که جامعه را به گنداب می کشید
نازوب به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز: دیوان عالی ایالتی «کالیفرنیا» ازدواج همجنسگرایان را که قانونی شده بود ممنوع کرد.

*** «دل مارتین» 87 ساله و «فیلیس لیون» 83 ساله
به گزارش گروه حوادث ایسکانیوز : ازدواج همجنسگرایان برای شش ماه در «کالیفرنیا» قانونی شده بود که طی این مدت 18 هزار نفر رسما با هم عقد کردند.
قضات دیوان عالی ایالتی «کالیفرنیا» که دیدند با این قانون عجیب ، جامعه به گنداب تبدیل شده ازدواج همجنسگرایان را ممنوع کردند.آنان البته گفتند حکم تازه عطف به ماسبق نمی شود و سند ازدواج 18 هزار همجنسگرا باطل نخواهد شد.

ریشه این رویارویی قانونی به رای گیری چهارم نوامبر 2008 برمی گردد که طی آن رای دهندگان کالیفرنیایی با 52 درصد در مقابل 48 درصد ازدواج را به وصلت زن و مرد محدود کردند.
مبارزه های انتخاباتی مربوط به آن طرح بیش از 80 میلیون دلار آب خورد که پرهزینه ترین یک طرح اجتماعی در آمریکا بود. حکم تازه دیوان عالی ایالتی «کالیفرنیا» درحالی صادر می شود که همین دادگاه ، ماه مه 2008 ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان را لغو کرده بود.
نخستین ازدواج رسمی همجنسگرایان در «کالیفرنیا» به نام «دل مارتین» 87 ساله و «فیلیس لیون» 83 ساله ثبت شده است.این پیرزنان 56 سال با یکدیگر زندگی مشترک داشته اند.
ازدواج رسمی «دل مارتین» 87 ساله و «فیلیس لیون» با تصمیم پیشین دیوان عالی ایالتی «کالیفرنیا» که ممنوعیت وصلت همجنسگرایان را لغو کرده بود به ثبت رسید.
 
ایسکانیوز می افزاید ، همه پرسی (رفراندوم) سال 2000 در «کالیفرنیا» قانونی را به تصویب رساند که ازدواج را تنها بین مرد و زن به رسمیت می شناخت.
«گوین نیوسام» شهردار «سانفرانسیسکو» که از طرفداران ازدواج همجنسگرایان به شمار می آید در آیین ازدواج «مارتین» و «لیون» شرکت کرد.وی 2004 میلادی تصمیم به صدور مجوز ازدواج همجنسگرایان گرفت.525

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان