دلایل عجیب و باورنکردنی سر درد!

مجموعه : پزشکی
دلایل عجیب و باورنکردنی سر درد!
نازوب، سردرد ممکن است به هر دلیلی برای شما رخ دهد اما گاهی اوقات دلایل عجیبی هستند که بدون آنکه متوجه شوید سر شما را مملو از دردهای بی‌شمار می‌کنند.وقتی درد همه سر را فرا می‌گیرد دیگر انسان قادر به هیچ کاری نیست،
 
این لحظات دقیقا احساس آن را دارید که یک پتک را کسی برای انتقامجویی آنچنان بر سر شما کوبیده است که حتی پتک شکسته و سر دردش برایتان باقی مانده است. بی‌احتیاطی در هر موردی می‌تواند سردرد را به همراه داشته باشد اما برخی مواقع به طرز عجیبی سردرد به سراغ شما می‌آید:

غذاهای مانده و دودی
برخی از خوراکی‌ها هستند که از روش دودی شدن یا با ماندن در گوشه‌ای خوشمزه‌تر می‌شوند. استفاده از پنیرها که از کپک به‌دست می‌آیند یا استفاده از ماهی دودی می‌تواند باعث بروز سردرد شود. با استفاده نکردن از این غذاها سردرد شما نیز به سرعت خوب خواهد شد.

تعطیلات
شاید به نظر شما خیلی عجیب باشد که تعطیلات دلیلی برای سر درد باشد که این بستگی به روش گذران تعطیلات دارد. اگر شما از جمله افرادی هستید که آخر هفته‌ها و تعطیلات را بیشتر دوست دارید در رختخواب بگذرانید این مشکل حتما به سراغتان خواهد آمد. پزشکان اعتقاد دارند که اگر شما بیش از حد زمان خواب بدنتان استراحت کنید دچار سردرد خواهید شد چرا که مغز شما بیدار شده است اما نمی‌تواند کاری انجام دهد.

پمپ بنزین
گاهی اوقات حساسیت‌ها به یک بوی خاص می‌تواند باعث بروز سردرد شود. بوی بنزین، عطر و تنباکو مهم‌ترین بوهای آلرژی‌زا هستند که در میان آنها بسیاری از مردم دنیا با استشمام بوی بنزین دچار این مشکل می‌شوند. این سردردهای حساسیتی می‌توانند به حدی کشنده باشند که فرد حتی نتواند لحظه‌ای چشمانش را ببندد.

مدل مو
دلیلی عجیب اما واقعی برای سردرد را می‌توان مدل مو دانست، البته این مشکل بیشتر ممکن است برای خانم‌ها پیش بیاید ولی در آقایانی که از موادی مانند تافت و ژل استفاده می‌کنند نیز وجود دارد. خانم‌هایی که خیلی محکم موهای خود را می‌بندند کسانی هستند که دچار سردردهای شدید می‌شوند.

یک روز آفتابی
قدم زدن در هوای آزاد در یک روز با آفتابی درخشان شاید کمی لذت بخش باشد اما همیشه اگر مدتش بیشتر از حد مجاز دو ساعت شود می‌تواند سردردهای بی‌امانی را ایجاد کند. اشعه خورشید روی رگ‌های خونی تاثیر می‌گذارد و همین باعث به‌وجود آمدن سردردهای مختلف خواهد شد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان