فرشتگان

متن نامه سانسور شده علی مطهری

مجموعه : اخبار
متن نامه سانسور شده علی مطهری
متاسفانه بعد از انتشار این خبر، یک پایگاه تحلیلی خبری استان فارس مصاحبه هایی با برخی مسئولان استان انجام داد و این افراد قبل از آنکه از صحت خبر مطمئن شوند به پاسخگویی و حمله و توهین به اینجانب پرداختند…
 
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای حسین شریعتمداری

مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان

با اهداء سلام، به اطلاع می رساند در شماره دوشنبه ۹/۱۰/۹۲ آن روزنامه، صفحه۲، بخش خبر ویژه، مطلبی تحت عنوان "بالاخره چی بود؟! بی مورد یا حماسه؟!” درج شده بود که در آن پس از نقل بخشی از نطق اینجانب در مجلس، آمده بود: "نکته عجیب این که مطهری یک روز قبل از همین سخنان، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به تخطئه حماسه ۹ دی پرداخته و گفته بود: تجمع ۹دی تجمع بی موردی بود! زمانی که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه اعلام کردند باید از تجمع خودداری شود، تجمع کردن در نهم دی بی مورد بود.”

به اطلاع ملت شریف ایران می رساند آنچه در بالا از قول من در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نقل شده است کذب و بی اساس است و مطلبی بوده که خبرنگار کم تجربه خبرگزاری مهر ارسال کرده بود و پس از تذکر اینجانب بلافاصله از خروجی آن خبرگزاری برداشته شد و روز بعد نیز متن تکذیبیه بنده در خبرگزاری مهر درج گردید. سخن من در تأیید سخن یکی از دانشجویان که به دانشجوی دیگری پاسخ می داد این بود که ” درست است، بعد از خطبه ۲۹ خرداد رهبر انقلاب که از ادامه تجمع و راه پیمایی نهی کردند و یک حکم حکومتی بود دیگر نباید تجمع می شد.” معلوم نیست جمله "تجمع کردن در نهم دی بی مورد بود” از کجا آمده است؟! احتمال شیطنت منتفی نیست اما شنونده و بیننده چنین اخباری نیز نباید زود بپذیرد.

متاسفانه بعد از انتشار این خبر، یک پایگاه تحلیلی خبری استان فارس مصاحبه هایی با برخی مسئولان استان انجام داد و این افراد قبل از آنکه از صحت خبر مطمئن شوند به پاسخگویی و حمله و توهین به اینجانب پرداختند.

بهتر بود روزنامه کیهان نیز که نسبت "موضع فریبکارانه و تحریف آمیز در تبیین واقعیت” به اینجانب داده است ابتدا از صحت خبر مطمئن می شد و بعد دست به قلم می گردید، خصوصا که نطق اینجانب در مجلس در روز بعد نشان می داد که خبر مربوط به دانشگاه شیراز بی اساس یا لااقل مورد تردید است.

موضع من درباره ۹ دی همان است که در نطق مجلس به این شرح گفتم: ” سالروز نهم دی ماه سال ۸۸ را گرامی می دارم. راه پیمایی خودجوش اقشار مختلف ملت ایران اعم از هواداران کاندیدای پیروز و معترضان به نتیجه انتخابات در این روز، نشانه رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران بود که قطع نظر از تخلفات دو طرف فتنه، به دفاع از اصل نظام جمهوری اسلامی پرداختند.”
مستدعی است این جوابیه طبق قانون مطبوعات در اولین شماره آن روزنامه و در همان محل عینا درج گردد. قبلا سپاسگزارم.

 
 

laghari
بیوگرافی هنرمندان