فرشتگان

محجبه شدن این دختر امریکایی برای حمایت از مسلمانان

محجبه شدن این دختر امریکایی برای حمایت از مسلمانان
یک دختر خانم آمریکایی در حمایت از مسلمانان به مدت یک هفته حجاب بر سر کرد. به گزارش نازوب این دختر دانشجوی آمریکایی در دانشگاه میشیگان به مدت یک هفته روسری بر سر کرد تا با این اقدام حمایت خود را از دانشجویان مسلمانان این دانشگاه اعلام کرده و بر ارزش حجاب به عنوان انتخاب یک فرد مسلمان تاکید کند.
آماندا جکزکوسکی که مسئول برگزاری هفته حجاب در دانشگاه میشیگان است، در خصوص اقدام خود گفت: ما می‌خواهیم تاکید کنیم که برای زنان مسلمان در آمریکا حجاب یک انتخاب است. حجاب سمبل بیرونی یک تعهد درونی است. این برنامه برای دومین سال متوالی توسط گروهی از دانشجویان دپارتمان مذهب و فلسفه دانشگاه میشیگان برگزار شده است و هدف از آن افزایش آگاهی در خصوص اسلام عنوان شده است.
 
جکزکوسکی اظهار کرد: ایده برگزاری هفته حجاب پس از آن مطرح شد که خواهر من در کلاسی در خصوص اسلام شرکت کرده و نقشه‌هایی برای برگزاری این پروژه کشید. وی افزود: و ما این پروژه را برای افزایش آگاهی و درک در خصوص مسلمانان در آمریکا برگزار کردیم و 25 دانشجوی غیرمسلمان در این پروژه شرکت کردند.
آماندا خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان غیرمسلمان در این رویداد علاوه بر پوشیدن حجاب تلاش کردند تا دیگر امور مربوط به اسلام را نیز انجام دهند که از آن جمله می‌توان به پوشیدن لباس‌های مناسب‌تر و امتناع از مصرف نوشیدنی‌ها الکلی اشاره کرد. اگرچه آمار رسمی در این خصوص وجود ندارد اما برآورد می‌شود که شش تا هشت میلیون مسلمان در آمریکا زندگی میکنند.

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
laghari
بیوگرافی هنرمندان