moharam

عکس های وحشتناک از مخدر کروکودیل ( 18+)

عکس های وحشتناک از مخدر کروکودیل ( 18+)
كروكودیل عنوان مخدر جدیدی است كه بنابر گزارش‌های غیررسمی وارد بازار مصرف كشور شده است هرچند مقامات رسمی نیز این موضوع را شنیده‌اند اما آنرا هنوز به طور قطعی تایید و یا رد نمی‌كنند. مخدر كروكودیل كه مصرف آن به عنوان ماده اعتیاد آور جدیدی در جهان بخصوص «روسیه» گسترش یافته، در قاره اروپا كشف شده است.

ماده مخدر كروكودیل از تركیب “قرص كدئین” با “بنزین”، “تینر”، “ید”، “اسید كلریدریك” یا همان “جوهر نمك” و “فسفر قرمز” تولید می‌شود. ایران ناز، این ماده مخدر كشنده به عنوان جایگزینی برای «هروئین» تبدیل شده و قیمت آن به مراتب پایین‌تر از این ماده مخدر (هروئین) است، اما به دلیل مواد خطرناكی كه در آن وجود دارد، از هروئین كشنده‌تر است.

 
ماده مخدر كروكودیل كه از سال 2002 میلادی در دو منطقه سیبری و خاور دور شناخته شده، در سال‌های اخیر افزایش چمشگیری در این كشور داشته است، به طوری كه تا سال 2011 میلادی حدود 100 هزار نفر در روسیه به این ماده مخدر اعتیاد یافته‌اند. بررسی افراد معتاد به این ماده مخدر نشان داده است كه مخدر كروكودیل باعث می‌شود تا “پوست بدن” به رنگ سبز درآید و پس از مدتی گوشت بدن به طور كامل پوسیده شده و از بین برود.

تولیدكنندگان این ماده مخدر، از بنزین به عنوان ماده حلال و از سایر مواد تركیبی به عنوان واكنش دهنده استفاده می‌كنند تا قرص دارویی كدوئین به این ماده مخدر تبدیل شود. مهمترین دلیل گسترش تولید و توزیع این ماده مخدر در روسیه، دسترسی آسان افرد به قرص كدوئین بدون نیاز به نسخه پزشك، گزارش شده است.

 
مركز كنترل مواد مخدر روسیه اعلام كرده‌ است كه در سه ماه نخست سال 2011 میلادی حدود 65 میلیون دوز از این ماده مخدر در این كشور كشف و توقیف شده است. ستاد مبارزه با مواد مخدر ورود مخدر «كروكودیل» به بازار را شنیده، اما نه تایید می‌كند و نه رد …

علی علی‌اكبریان ـ مدیركل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر ـ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ورود و مصرف مخدر جدید كروكودیل به كشور این گونه اظهار نظر كرد كه “ورود این مخدر به كشور را نه تائید می‌كنیم و نه رد”. وی تاكید كرد: شنیده‌ایم چنین مخدری وارد بازار شده، اما وجود آن را نه تائید می‌كنیم و نه رد و این موضوع در دست بررسی و تحقیق است.

 
علی‌اكبریان افزود: شنیده‌ایم این مخدر جدید از دسته آمفتامین‌هاست، اما اینكه از كجا وارد كشور شده و آیا صحت دارد یا خیر؟ در دست بررسی است و بزودی جزئیات آن را اطلاع‌رسانی خواهیم كرد.
گزارش‌های غیر رسمی از مصرف ماده مخدر جدید كروكودیل را دریافت كرده‌ایم

همچنین فرید براتی‌سده ـ مدیركل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی كشور ـ با اعلام دریافت گزارش‌های غیررسمی از مصرف ماده مخدر جدید كروكودیل، گفت: هنوز از مراكز درمانی اعتیاد سازمان بهزیستی گزارش رسمی در این زمینه دریافت نكرده‌ایم.

 
وی با بیان اینكه مواد جدید مخدر، همان مشتقات تركیبی از مواد مخدر صنعتی و دیگر تركیبات هستند، عنوان كرد: سیستم مافیای مواد مخدر به سمت ایجاد تركیبات جدید مخدر سوق یافته‌اند. براتی سده در مورد مشتقات و مواد تركیبی موجود در مخدر كروكودیل گفت: كروكودیل تركیبی از مواد مخدر با مواد فرار است و جزو روانگردان‌ها محسوب می‌شود كه این روانگردان‌ كاركردی خطرناك‌تر و تخریبی‌تر از دیگر مخدرها دارد؛ مشكلات بیشتری ایجاد می‌كند، لذا درمان آن به مراتب دشوارتر است.

به گزارش نازوب مدیركل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی كشور در ادامه با تاكید بر لزوم آگاهی بخشی جدی در بحث پیشگیری از اعتیاد عنوان كرد: مافیای مواد مخدر با این عنوان شروع به توزیع این مواد می‌كنند كه این مواد مشكلی ایجاد نمی‌كنند و اعتیادآور نیستند و بدین ترتیب به جذب افراد برای مصرف اقدام می‌كنند.

براتی در پایان خاطرنشان كرد: لازم است، رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در این زمینه فعالتر ظاهر شوند و روند آگاهی‌رسانی به جوانان و خانواده‌هایشان پررنگ‌تر باشد.

علی‌رغم اینكه مسوولان مربوطه نیز ورود این ماده مخدر جدید به بازار مصرف ایران را شنیده‌اند، اما به نظر می‌رسد مسوولان ذی‌ربط، اطلاع‌رسانی دقیق در این باره را منوط به مراجعه مصرف‌كنندگان بیمار ناشی از مصرف مخدر كروكودیل به مراكز درمانی ترك اعتیاد می‌دانند تا در مورد عواقب آن به صورت شفاف صحبت كنند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان