بهترین موزه های جهان (عکس)

بهترین موزه های جهان (عکس)

آشنایی با بهترین موزه های جهان

 

هنگامی که برای اولین بار وارد شهری می شوید، از کدام مکان ها بازدید می کنید؟ شاید بازدید از موزه های شهر جزو اولین گزینه شما نباشد اما حتما یکی از فعالیت های مورد علاقه شما است. بازدید از موزه ها شما را با فرهنگ، تاریخ و مردم آن شهر آشنا می کند. بعضی از موزه ها ساختار معماری منحصر به فردی دارند که برای عکاسی نیز بسیار مناسب اند. اگر چه تعداد موزه های زیبا و دیدنی جهان بسیار است اما ما بهترین های آنها را برایتان آورده ایم.

 

 

1.    موزه مردم شناسی- ونکوور

بهترین موزه های جهان (عکس)

موزه مردم شناسی واقع در دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)،  بیش از 40000 اثر متعلق به اقوام مختلف جهان را از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا در خود جای داده است. این موزه تنها حدود 20 دقیقه تا مرکز شهر ونکوور فاصله دارد و به راحتی با ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی می توان به آنجا رفت و آمد کرد.

 

 

2.    موزه سلطنتی انتاریو- تورنتو

بهترین موزه های جهان (عکس)

این موزه نزدیک مرکز شهر تورنتو است و جزو یکی از موزه های برتر تاریخ طبیعی و فرهنگ جهانی است. با توجه به تغییراتی که طی سالها بر این مکان انجام شده، یک روز برای بازدید از این مکان کافی نیست.

 

 

3.    گوگنهایم – نیویورک

بهترین موزه های جهان (عکس)

با مکان های جذابی که در این شهر وجود دارد، انتخاب یکی از آنها برای بازدید در یک روز، سخت است اما موزه گوگنهایم که قسمت شمال شرق منهتن قرار دارد، واقعا تماشایی است. یکی از جذابیت های این مکان، ساختار معماری منحصر به فرد آن است. معمار این ساختمان که شبیه «فنجان چای» طراحی شده، فرانک لوید رایت است. موزه گوگنهایم در سال 1959 تاسیس شده است و بازدید کننده ها می توانند از نمایشگاههای مختلف آن، از هنر مدرن و معاصر گرفته تا هنر اجرایی، سینما، سخنرانی و تورهای مختلف دیدن کنند.

 

 

4.    موزه تاریخ طبیعی فیلد- شیکاگو

بهترین موزه های جهان (عکس)

شما کجا می توانید از یک دانشمند هر سوالی که درباره تاریخ و طبیعت دارید، بپرسید یا میان جانورانی که قبل از تاریخ می زیسته اند، قدم بزنید؟ موزه تاریخ طبیعی فیلد شیکاگو این شرایط را برای شما فراهم می کند. در این مکان می توانید اطلاعاتی مانند زندگی روی زمین، چگونگی پیدایش آن و راهکارهایی برای یک زندگی بهتر، حتی درباره تاریخ شکلات و… اطلاعات لازم را کسب کنید. هر کسی می تواند با توجه به علایق خود از این مکان لذت ببرد.

 

 

5.    موزه بریتیش- لندن

بهترین موزه های جهان (عکس)

این موزه که در سال 1753 در لندن برپا شد، تاریخ و هنر را به زندگی مردم انگلستان پیوند داد. این موزه اولین موزه ملی عمومی جهان بود که بازدید کننده ها می توانستند به طور رایگان از آن دیدن کنند. نزدیک به 6 میلیون نفر در سال از این مکان بازدید می کنند.

 

 

6.    موزه لور پاریس

بهترین موزه های جهان (عکس)

یکی از مشهور ترین موزه های جهان، موزه لوور پاریس است. سفر به پاریس بدون بازدید از این مکان تکمیل نمی شود. این موزه فرانسوی بزرگ ترین و پربازدیدترین موزه جهان است که هر ساله 10 میلیون توریست را به خود جذب می کند. این مکان به 8 قسمت تقسیم می شود که شامل آثار مصری، هنر اسلامی، مجسمه، نقاشی و چاپ است.

 

 

7.    موزه واتیکان- رم

بهترین موزه های جهان (عکس)

آیا فهرست موزه های جهان بدون نام موزه مشهور واتیکان رم واقع در ایتالیا کامل می شود؟ این مجموعه از 54 گالری تشکیل شده که کلیسای مشهور سیستین نیز جزو کهن ترین های آن است. موزه واتیکان آثار گوناگونی را که متعلق به قرن ها پیش است، از مجسمه های مشهور گرفته تا هنر رنسانس، به نمایش می گذارد.

 

 

8.    موزه تاریخی- مسکو

بهترین موزه های جهان (عکس)

ساختمان بزرگ این موزه تاریخی با رنگ قرمزی که دارد، یکی از زیباترین معماری های جهان است. با بازدید از آثار موجود در این موزه، می توانید با تاریخ روسیه آشنا شوید.

 

 

9.    موزه هنر و علم- سنگاپور

بهترین موزه های جهان (عکس)

چیزی که در وهله اول از این موزه به چشم می خورد، معماری آن است که شبیه گل لوتوس طراحی شده. این مکان جذاب در سال 2011 تاسیس شده و اولین موزه هنر و علم جهان است که 21 گالری دائمی و موقتی را شامل می شود.

 

 

10.    موزه هنر هنگ کنگ- هنگ کنگ

بهترین موزه های جهان (عکس)

موزه هنر هنگ کنگ میراث فرهنگی چین را به نمایش می گذارد. این مکان که در سال 1962 تاسیس شده شامل 16000 آثار نقاشی، خوشنویسی و عتیقه است. بازدید از این مکان شما را با تاریخ و آینده هنر چین آشنا می کند.

 

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان