laghari

اعتیاد دختران ناشی از چیست

مجموعه : بیماری ها
اعتیاد دختران ناشی از چیست

 

عضو گروه بالینی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص علل خودکشی اظهار کرد: ایجاد رضایت مندی در افراد می‌تواند آمار خودکشی را کاهش دهد چون بسیاری از افراد به خاطر عدم رضایت خود از زندگی خودکشی می کنند.

به گزارش ناز وب، دکتر مسعود غفاری با اشاره به این‌که عامل به وجود آمدن اعتیاد در افراد خلا و کمبود انرژی روانی است، گفت: بخشی از افراد جامعه اگر باورهای علمی و اعتقادشان اجازه دهد برای جبران کمبود های خود به سوی مواد الکلی و مواد مخدر می روند.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد می‌تواند به خودکشی منجر شود، گفت: ناکامی به پرخاشگری و افسردگی، متعاقب آن به اعتیاد، بی‌تفاوتی و حتی خودکشی منجر می شود.

این روان شناس با اشاره به نقش جامعه در اعتیاد اظهار کرد: خانواده، آموزش، جامعه، اقتصاد، رفاه جامعه، اشتغال، میزان امیدواری، استاندارد های زندگی، فاصله ی طبقاتی، سلامت روان و سیاست نقش موثری در ایجاد اعتیاد در جوانان دارد.

غفاری یادآور شد: متخصصان به فکر علت زدایی و برطرف کردن روحیه و حال نامطلوب افراد کم انرژی هستند تا آمار اعتیاد را کاهش دهند.

این روان شناس در خصوص تاثیر ناکامی در به وجود آمدن اعتیاد گفت: ناکامی یکی از عوامل بسیار مهم در اعتیاد و گرفتاری های روانی و اسیب های اجتماعی ناشی از ناکامی است که می تواند جنبه مالی، شغلی، تحصیلی، خانوادگی، معیشتی، عاطفی و جنسی داشته باشد.

وی در خصوص پیشگیری از انواع ناکامی‌ها گفت: مسئولین ارشد اجتماعی باید در جامعه بستری فراهم کنند که هرکس بتواند به اندازه منطقی نه لوکس نیازهای زیستی، روانی، اجتماعی، معنوی خود را تامین کند و جامعه را به سوی یک ساختار متعادل هدایت کنند.

این روانشناس در مورد تاثیر مشکلات اقتصادی در ناکامی تصریح کرد: تعداد کمی از افراد جامعه توانایی برطرف کردن تمام نیازهای مالی خود را دارند و در صورت وجود فقر و کمبود در خانواده ها اگر نتوانند از راه های قانونی مشکلات خود را برطرف کنند، نیاز های خود را سرکوب می کنند که می تواند به جنون، اعتیاد، خودکشی، بزهکاری بیانجامد یا از راه های غیر اخلاقی، علمی، شرعی نیاز های خود را برطرف کنند.

وی ادامه داد: بیشتر افراد جامعه از وضعیت اقتصادی نابسامانی برخوردارند و ثروت زیاد در گروهی و افزایش بار فقر در تعداد کثیری از مردم، می تواند موجب آسیب های اجتماعی شود و افراد برای جبران کمبود شخصیتی، هویتی خانوادگی، شغلی بیشتر سمت اعتیاد می روند.

وی در خصوص تاثیر افسردگی در بروز اعتیاد گفت: افسردگی شایع‌ترین بیماری روانی است. زمانی که احساس باخت در فرد پدید می آید، اگر افسردگی از حد متعادل آن فراتر رود می تواند به اعتیاد و خودکشی منجر شود.

عضو گروه بالینی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص علل خودکشی اظهار کرد: ایجاد رضایت مندی در افراد می‌تواند آمار خودکشی را کاهش دهد چون بسیاری از افراد به خاطر عدم رضایت خود از زندگی خودکشی می کنند.

این مشاور خانواده در خصوص اعتیاد در دختران جوان گفت: زمینه فکری و شخصیتی غیرمستقل،آسیب‌پذیر، پیرو و ساده‌اندیش می‌تواند به اعتیاد دختران منجر شود.

وی درخصوص نقش خانواده‌ها در پیگیری از اعتیاد گفت: باید خانواده در تربیت فرزندان خود دقت و آموزش کافی را داشته باشند. نرم‌افزارهای آموزشی نقش موثری در آموزش‌های روان درمانی خانواده‌ها دارد.

غفاری اظهار کرد: جامعه وظیفه دارد بستر را برای، آموزش، روان درمانی، حل مسئله فراهم کند و بهترین شرایط فراهم کردن شرایطی است که فرد از زندگی خود لذت کافی را ببرد و در این صورت سلانت روان و تندستی افراد جامعه تضمین می‌شود.
منبع: ایسنا


بیوگرافی هنرمندان