چگونگی برگرداندن ایمیل فرستاده شده !!

چگونگی برگرداندن ایمیل فرستاده شده !!

با پیشرفت علم و الکترونیکی شدن ارسال نامه حتما برای شما پیش آمده که سهوا و اشتباهی به یک نفر دیگر نامه ای ارسال کرده اید که نباید می کردید! ترفند برگرداندن ایمیل یکی از ضروری ترین راهکارهایی است که باید بدانید.

تا الان تو اینجور موارد جز تحمل احساس تلخ پشیمونی و ناراحتی چاره دیگه ای نداشتیم!

اما گوگل با توجه به امكانات زیادی كه به برنامه نویس های مختلف داده تا شما بتونین پلاگین های مختلفی رو روی جیمیلتون اعمال كنین، تونسته این مشكل رو حل كنه.

فقط كافیه به قسمت تنظیمات یا settings جیمیل خودتون برین و قسمت Labs رو انتخاب كنین، و پلاگینی كه برای undo send نوشته شده رو پیدا كنین.

 حالا روی گزینه Enable كلیك كنین و تموم.

 

از این به بعد هر وقت كه یه ایمیل میفرستین و یه پیغام میاد كه ایمیل فرستاده شد ، یه گزینه دیگه هم كنارش میاد كه نوشته Undo … یعنی با یه كلیك ساده میتونین از فرستاده شدن اون جلوگیری كنین و باعث بشین ایمیلتون برگرده …

 

دیگر ترفندهای کاربردی و جالب جمیل (ایمیل)

 

 

باز کردن و بارگیری پیوست‌ها

 

در پایین ایمیل، پیش‌نمایشِ پیوست‌هایی را که برایتان ارسال شده است مشاهده می‌کنید. روی پیش‌نمایش کلیک کنید تا پیوست را ببینید، آن را بارگیری کنید، چاپ کنید و کارهای بیشتری انجام دهید.

 

جلوگیری از نوار پیمایش افقی

 

اگر برای خواندن ایمیل مجبورید در صفحه پیمایش کنید،‌ ممکن است در ایمیل تصویری باشد که بسیار عریض، پنهان، یا بخشی از نشان‌واره یا نمودار است. تنظیمات امضای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از نشان‌واره شما نباشد.

 

واگرد ارسال پیام

 

برای اینکه قبل از تحویل ایمیل، فرصت بیشتری برای نگاه کردن به ایمیل داشته باشید، «واگرد ارسال» را فعال کنید.

 

مدیریت خودکار ایمیل‌های ورودی

 

فیلترها می‌توانند کارهایی مثل برچسب‌گذاری، بایگانی، حذف، ستاره‌گذاری و بازارسال خودکار را برای ایمیل‌های ورودی انجام دهند.

 

شروع تماس ویدیویی

 

وقتی فردی را به فهرست Hangouts Chat اضافه می‌کنید، می‌توانید با نگه‌داشتن نشانگر روی نام او و کلیک کردن روی شروع تماس ویدیویی ، با او تماس ویدیویی برقرار کنید.

 

 

بررسی ایمیل‌های همه حساب‌ها

 

اگر از چند حساب استفاده می‌کنید، می‌توانید همه ایمیل‌هایتان را در Gmail بررسی کنید. همچنین می‌توانید از نشانی‌ای که نشانی Gmail خودتان نیست، پیام ارسال کنید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان