ramazan
ramazan

4 راه پیش بینی کچل شدن! درمان طاسی

4 راه پیش بینی کچل شدن! درمان طاسی

برای کچل و طاس نشدن از هم اکنون به فکر ریزش موهای خود باشید.

 

بسیاری از مردان هستند که با سر طاس خیلی خوش تیپ به نظر می رسند و طاسی الزاما چیز بدی نیست!

 

ولی به هر حال داشتن مو یکی از مهم ترین پوئن های زیبایی به شمار می رود. حالا هر چقدر هم که از دید برخی افراد طاسی یک کلاس و استایل لاکچری دارد اما باز هم به طور واقعی جذاب نیست!

 

بنابراین اگر کنجکاوید که بدانید احتمال طاسی در شما چقدر است، این مقاله را بخوانید و سرنوشتتان را پیش بینی کنید.

 

 نشانه های طاس شدن آقایان

 

 نشانه های طاس شدن آقایان

 
1. به پدرتان نگاه کنید! اگرچه پیش بینی کردن الگوی طاسی مردان که نوعی ریزش موی ژنتیکی است گاهی اوقات ممکن است کار سختی باشد اما معمولا از الگوهای مشخصی پیروی می کند.

 

اگر پدری دارید که طاس است یا در حال طاس شدن است، می توانید پیش بینی کنید که وقتی پیر تر شدید خط رویش موی شما به چه شکل است.

 

 
2. به موهای خودتان با دقت نگاه کنید، نشانه های الگوی طاسی مردان هر چقدر زودتر در موهای شما پدیدار شود، احتمال اینکه زودتر طاس شوید، بیشتر می شود.

 

وقت عقب رفت خط رویش مو و نشانه های طاسی در سن 18 سالگی با مشاهده این علائم در سن 35 سالگی دو موضوع کاملا” متفاوت است و نتیجه آن هم متفاوت است.

 

اگر در سن زیر 18 سال خط رویش موهای شما رو به عقب رفت است صددر صد نشانه ی شروع طاسی شما است.

 

اما اگر تغییر خط رویش موهای شما از 35 سالگی شروع شود و یا بیشتر نشانه تضعیف و سست شدن پیاز مو است که در این صورت با مشورت پزشک مکمل های مخصوص ریزش مو را دریافت میکنید.

 

شجرنامه خانوادگی طاس شدن

 

3. عکس های خانوادگی خود را نگاه کنید، بله شجرنامه خانوادگی طاس شدن شما به پیش بینی سرنوشت موهایتان کمک می کند.

اگر هم یک نفر از خانواده مادر شما(مثل دایی) و هم یک نفر از طرف خانواده پدرتان(مثل عمو) طاس است احتمال طاسی شما بیشتر می شود.

اگر همه عموها، دایی ها و پدر بزرگهای پدری و مادری شما طاس هستند و پدر و برادرهای بزرگتان هم طاس هستند، تا زمانیکه مو دارید از آن لذت ببرید زیرا مطمئنا شما هم طاس می شوید.

 

 
4. نوع موهای خود را بررسی کنید؛ اگرچه هنوز از لحاظ علمی ثابت نشده است که برخی از انواع موها بیشتر از سایرین مستعد ریزش هستند.

اما پدیده طاسی در میان کسانی که موهای نرمتر و باریکتری دارند بیشتر از افرادی است که تار موهای درشت و مجعد دارند.

زیرا ضخامت مو بسته به ریشه پیاز مو دارد به همین منظور محققان در بیشتر آزمایش و تحقیقات به این پی برده اند که موهای نازک و ظریف کمتر عمر می کنند.

 

بهترین روش برای ریزش مو در آقایان و جلوگیری از طاس و کچل شدن

 

 

قطعا می دانید اولین گزینه و غالب ترین موضوع برای حفظ مو، سبک تغذیه و آرامشی است که داریم نه تنها ریزش مو نمی گیریم بلکه پوست جوان و شادابی داریم.

متاسفانه مشکلات، طرز فرهنگ غلط، حرص و استرس های بی مورد، که قطعا هیچ کاری برای ما انجام نمی دهد، جز نابودی جسم، فکر و روح و روانمان.

با غلبه کردن بر این دو اصل طی تحقیقات و آزمایشات به عمل آمده تا 80 درصد می توان جلوی طاسی و حتی کچلی ژنتیکی را گرفت.

 

اولین قدم شما آقایان دور نگه داشتن فکر و ذهن از هر نوع استرس، عصبانیت، خلق و خوبی بد و …

دومین اقدام شما تغذیه سالم به همراه مکمل های رشد مو است. مصرف پروتئین می تواند در جلوگیری از ریزش بیش از حد مو  و طاس شدن شما جلوگیری کند.

 

استعمال روغن هایی مثل روغن کرچک در رشد مو و تقویت پیاز مو بسیار موثر است. شب هنگام روغن کرچک را به ریشه مو ماساژ دهید یک کلاه روی موهای خود قرار دهید و تا صبح با خیال آسوده بخوابید و سپس دوش بگیرید.

بدن ما با گذشت زمان دوباره به عقب بر نمی گردد! مراقب جسم و روح خودتان و خودمان باشیم.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان