ورزش های مورد علاقه مغز !!

ورزش های مورد علاقه مغز !!

ورزش های مورد علاقه مغز !!

 

مغز نیز مانند دیگر اعضای بدن نیاز به ورزش دارد! ورزش‌هایی مانند دویدن و شناکردن ورزش‌های هوازی بسیار عالی هستند. این ورزش‌ها می‌توانند سبب تقویت بدن، سوختن کالری و بالا بردن روحیه افراد شوند.

 

 بر اساس یافته‌های کلینیک مایو، هر ورزشی که باعث پمپاژ قلب شود، می‌تواند خطر ابتلا به جنون را کاهش دهد، اما همه افراد نمی‌توانند شنا کنند، بنابراین کلینیک مایو ورزش‌های پینگ پنگ، بدمینتون، تکواندو و قایقرانی را برای افزایش رشد مغز پیشنهاد می‌كنند.

 

ورزش های مورد علاقه مغز !!

 

 یافته‌های محققان كلینیك مایو نشان می‌دهد: این ورزش‌ها نیاز به تمرکز و هماهنگی دقیق دست و چشم دارند که باعث تمرین هوازی بدن می‌شوند.

 

 دکتر «رودولفو ساویاک»، متخصص مغز و اعصاب کلینیک مایو در روچستر با اشاره به تحقیق انجام شده در این زمینه می‌گوید: 30 دقیقه فعالیت هوازی از هر نوع در روز و پنج بار در هفته با کاهش خطر ابتلا به عملکرد ادراکی همراه است. بنابراین مهم است که فعالیتهای بدنی در برنامه روزانه داشته باشیم.

 

و اما بازی هایی که مغز شما را به چالش می کشد، آن را تقویت می کند و برای مغز جذابیت بیشتری دارد!

 

ورزش های مورد علاقه مغز !!

 

حل جدول سودوکو

شطرنج

جدول کلمات

پازل های اعداد

از منتخب ترین بازیهایی هستند که در تقویت هوش و جلوگیری از آلزایمر تاثیر بسزایی دارد.

 

خوراکی های مناسب برای ورزش و تغذیه ویژه مغز و هوش شما

 

ورزش های مورد علاقه مغز !!

 

میوه بلوبری حاوی آنتی اکسیدان‌های است که به حفاظت از بدن در مقابل بیماری و خطرات سلامت مرتبط با سن کمک می‌کند. میوه بلوبری می‌تواند عملکرد شناختی مغز را تقویت کرده و حافظه را بهبود بخشد.

 

مویز به حبه‌های درشت خشک شده انگور سیاه، مویز گفته می‌شود. مویز دارای اسید چرب امگا 3 و امگا 6 می‌باشد. همچنین باید اشاره داشت که بهترین و پرخاصیت‌ترین نوع آن مویز پر گوشت، کم دانه یا بی‌دانه است. مویز از ابتلا به آلزایمر، سرطان و دیابت جلوگیری می‌کند.

 

کُندر

خوردن کندر به همراه عسل و مویز – هنگام ناشتا، حافظه انسان را تقویت می‌کند.

کندر یک گیاه دارویی معطر است که دود آن می‌تواند مانع از خونریزی بینی شود. کندرهایی که هنگام سوختن، دود کمتر و اشتعال بیشتری ایجاد می‌کند، کمتر ناخالصی دارد.

 

خط پایانی: تا زمان هست و می توانید با تغذیه مناسب ورزش های مناسب مغزتان را انجام دهید! به آن توجه کنید تا در کهنسالی به آلزایمر و فراموشی مبتلا نشوید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان