moharam

عکس نایاب از عمل زیبایی محمد رضا شاه !

عکس نایاب از عمل زیبایی محمد رضا شاه !

عکس ناب و دیدنی عمل زیبایی محمدرضا شاه پهلوی

جراحی زیبایی صورت، شاه ایران در سال 1327 مسبب اصلی تغییر مسیر تاریخ ایران را به دنبال داشت! ورق های تاریخ رویدادهای جالب و عجیبی را در دل خود پنهان دارند.

 

عکس نایاب از عمل زیبایی محمد رضا شاه !

 

ماجرا و علت جراحی زیبایی شاه پهلوی

در بعد از ظهر پانزدهم بهمن ماه 1327، محمدرضا شاه که در مقابل ساختمان دانشکده حقوق، در دانشگاه تهران، که به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس بنای دانشگاه تهران جشنی برگزار شده بود هنگام پیاده شدن از اتومبیل مقابل ورودی تالار دانشگاه به سمت او تیراندازی شد و ترور شاه با 5 گلوله خبر ساز شد.

 

عکس نایاب از عمل زیبایی محمد رضا شاه !

تروری که مسیر تاریخ ایران را تغییر داد! پس از ترور شاه، حزب توده غیر قانونی شد و ایران به غرب نزدیک و سپس با آن متحد شد و شاه اختیارات بیشتری به‌دست آورد و بعدا راه دیکتاتوری را در پیش گرفت.

حال و روز شاه پس از ترور

 

عکس نایاب از عمل زیبایی محمد رضا شاه !

 

در حادثه ترور از 5 گلوله که به‌ سمت شاه شلیک شده بود 3 گلوله به کلاه او اصابت کرده بود، یک گلوله به صورت مماس بر بدن از پشت او گذشته و خراش مختصری وارد کرد و یک گلوله هم با عبور از کنار صورت او در ناحیه پشت لب، اندک جراحتی روی لب شاه به وجود آورد.
زمان تیراندازی ساعت 15 بعدازظهر صورت گرفته بود و پس از آن شاه به بیمارستان شماه دو ارتش منتقل شد. از طرفی ضارب شاه را که هدف ضربات نظامیان و محافظان شاه به شدت زخمی شده بود او نیز به یک بیمارستان دیگر منتقل شد و پس از ساعتی درگذشت.

اما شاه پس از یک جراحی زیبایی لب و دهان، پس از شلیک گلوله با بهبودی بیشتر از بیمارستان مرخص شد و به کاخ اختصاصی رفت و سپس  اعلامیه ای از طرف پزشکان معالج و کادر بیمارستان مبنی بر صحت و سلامت شاه منتشر شد.

نکته ی جالب زخمی شدن شاه بعد از ترور این بود که با وجود تلاش پزشکان برای جراحی زیبای صورت وی، همچنان جای زخم روی صورت شاه مشخص بود و او مدتی برای پوشاندن این جای زخم سبیل گذاشته بود که پس از استفاده از اسکارهای ترمیم پوست سبیلش را تراشید.

بیوگرافی کوتاه محمدرضا شاه پهلوی

محمدرضا پهلوی در 4 آبان 1298 در دروازه قزوین بدنیا آمد. وی که به محمدرضا شاه پهلوی شهرت دارد، دومین شاهنشاه دودمان پهلوی و آخرین شاهنشاه ایران بود که از 25 شهریور 1320 تا 22 بهمن 1357 بر ایران پادشاهی کرد.

شاه پهلوی اولین بار در پی اشغال ایران در جنگ جهانی دوم و دومین بار با کودتای 28 مرداد به قدرت رسید و پس از 37 سال حکومت از ایران رفت.

دوره حکومت محمد رضا شاه وقایعی بس خواندنی در دل تاریخ بجا گذاشته است. برای آشنایی بیشتر با شاهنشاهی محمدرضا بهتر است به طور کامل و جامع بیوگرافی شاه را از همین لینک دنبال کنید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان