laghari

عکس های جذاب از زیباترین دختر ژاپن در 100سال پیش

عکس های جذاب از زیباترین دختر ژاپن در 100سال پیش
 زیبایی بی حد و حصر این دختر جوان ژاپنی باعث شد تا وی به سوژه داغ رسانه ای امروزی تبدیل شود و تصاویری از او که صد سال پیش روی کارت پستالها به چاپ رسیده تا امروز ماندگار باشد. به گزارش نازوب این دختر:
 
هائوریو" نام دارد که در آغاز قرن 20 میلادی در پایتخت ژاپن کار میکرده است.ا و تصاویر بسیاری با لباس سنتی ژاپن یعنی "کیمونو" و موهایی که به سبک کاملا سنتی آن زمان آرایش شده به ثبت رسیده است.
 
او دارای پوستی شفاف و شیشه ای است و چهره ای شبیه عروسکها دارد و همین خصیصه ها او را منحصر به فرد ساخته است.این تصاویر توسط یک عکاس امریکایی که آن زمان در ژاپن کار و زندگی میکرده است ثب شد.
 
او پشت این تصاویر نوشته است که مربوط به سال 1910 میلادی میباشد.سن حقیقی این دختر زیبارو مشخص نیست اما با توجه به لباس پوشیدن و نوع آرایشش احتمالا او زیر 20 سال سن داشته است .این  دختر جوان در جایی شبیه به خانه های فساد امروزی کار میکرده است.
 
 
در این مکانها زنان ودختران جوان که به خاطر فقر توسط خانواده هایشان از کودکی به این مراکز سپرده میشدند آموزش دیده و مجبور بودند همه مهارت خود در رقص و شیرین زبانی ودلبری را به کار گرفته و ازمیهمانان مرد پذیرایی کنند.  
این شغل از اوایل قرن 18 میلادی در ژاپن به وجود آمد. به گفته کارشناسان اصل این تصاویر به صورت سیاه و سفید بوده است و هنرمند در کمال ظرافت با به کار بردن رنگ به صورت دستی برخی تصاویر را رنگ آمیزی کرده است.
 
 
در زبان ژاپنی به این زنان "گیشا" گفته میشود که در دهه 20 قرن بیستم بیش از 80 هزار نفر از این زنان در مراکز گوناگون مشغول به کار بودند اما بعد از جنگ جهانی دوم تعداد آنان به شدت کاهش یافت. گفته میشود امروزه حدود 2 هزار نفر از این زنان به همان شیوه سنتی در ژاپن مشغول به کار هستند.
 
 
 
 

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان