falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

قیمت باورنکردنی مواد خوراکی در کانادا

قیمت باورنکردنی مواد خوراکی در کانادا
ناز وب: ساکنین قلمروهای شمالی کانادا در مناطق قطبی، مواد غذایی را در سوپر مارکت ها، بین 5 تا 30 برابر قیمت آنها در سایر استان ها تهیه می کنند.
سی بی سی با انتشار گزارشی ، از فروش پنیر چیزویز به قیمت 29 دلار، یک آبمیوه کرن بری به قیمت 38 دلار ، یک بسته ماکارونی 13 دلار و یک بسته ران مرغ به قیمت 77 دلار خبر داد.

منطقه Arctic Bay در نوناوت که شمالی ترین شهرهای کانادا را شامل می شود، بدلیل عدم دسترسی آسان و موانع ارسال کالا، همواره با قیمت های بالای مواد غذایی مواجه بوده است، اما از سال گذشته و بدنبال اعمال تغییر در برنامه یارانه های دولتی، وضعیت روز به روز بدتر شده است.

یکی از مسئولان منطقه گفت، در برنامه جدید دولت که از آن به Nutrition North یاد می شود، حمایت های یارانه ای، شامل خوراکی هایی که غیر بهداشتی و یا ماندگار تلقی می شوند، نمی گردد.

وی افزود، افزایش بی رویه قیمت ها، فشارهای زیادی را بر اقشار آسیب پذیر جامعه از جمله سالمندان و مستمری بگیران وارد کرده است. حتی برخی از خوراکی هایی که مشمول یارانه می شوند نیز، هنوز در سفره های بیشتر مردم یافت نمی شوند.

این گزارش حاکیست، برنامه جدید Nutrition North ، جایگزین برنامه دیگری شده که بمدت 40 سال، رواج داشته و طی آن، دپارتمان فدرال امور مناطق شمالی و بومیان اولیه، یارانه هایی را برای تعدیل بهای خواربار مردم در نظر می گرفت.

در برنامه جدید، یارانه دولتی، بجای پرداخت مستقیم به مردم، در اختیار خرده فروشان قرار می گیرد ، تا آنان پس از توافق با شرکت های هواپیمایی، کالاهای مورد نیاز را به منطقه منتقل کرده و آنگاه با قیمت مناسبتر به مردم عرضه کنند.

مردم مناطق شمالی و قطبی کانادا، از طریق شکار و ماهیگری زندگی می کنند ، اما این امر آنان را از سایر مواد غذایی بسته بندی شده بی نیاز نمی کند.

این درحالیستکه، تاریخ مصرف بسیاری از کالاها، تا رسیدن به شمال، تقریبا به پایان می رسد و آنان مجبور می شوند، اکثرا از تولیدات یخ زده یا کنسروی استفاده کنند.


بیوگرافی هنرمندان