moharam

زنی در لباس یک شیطان !!

زنی در لباس یک شیطان !!

هدی، زنی در لباس یک شیطان؛ جلادترین زن تاریخ

معرفی یکی از ترسناک ترین زنان سیاستمدار لیبی! هدی بن امیر از جمله شخصیتهای جنایتکار و منفور رژیم معمر قذافی است.

نام او برای چندین دهه لرزه بر اندام مردم بی دفاع لیبی می انداخت چرا که وی در قساوت و بیرحمی دستکمی از ارباب خود قذافی نداشت.

 

بیوگرافی هدی بن عامر

هدی در تاریخ 1954 در لیبی به دنیا آمده است. اطلاعاتی از خانواده و اینکه چرا زنی با قسی ترین قلب در جهان است منتشر نشده است.

وی برای نخستین بار 27 سال پیش در لیبی بر سر زبانها افتاد. سال 1984 مراسم اعدامی در شهر بنغازی (طلایه دار اعتراضات مردمی اخیر این کشور) با حضور دیکتاتور قذافی برگزار شد.

این مراسم برای اعدام جوانی 30 ساله بنام “حامد الشویدی” که متهم به اقدام علیه دولت قذافی شده بود، ترتیب داده شد.

 

زنی در لباس یک شیطان !!

 

زمانی که این جوان به دار آویخته شد پیکر نیمه جانش برای چند دقیقه بر بالای چوبه دار تکان می خورد که این مسئله خشم هواداران دیکتاتور را برانگیخت.

آنها نمی توانستند چنین مقاومتی را در برابر مرگ از سوی یکی از مخالفان سروقررشان تحمل کنند، به همین دلیل زنی از میانشان به چوبه دار نزدیک شده و خود را از پاهای الشویدی آویزان کرد تا وی جان داد، این زن هدی بن امیر نام داشت.

قذافی از تماشای این صحنه و شدت وفاداری بن امیر متاثر شده و وی را بعنوان شهردار بنغازی منصوب کرد. از آن زمان تا کنون خون صدها تن از مردم بنغازی بدست این جلاد ریخته شد.

وی بخاطر این اقدامات مورد نفرت عمومی بود و وحشت از انتقام لحظه ای ترکش نمی کرد برای همین با وجود داشتن محافظ در تمام مدت با خود کلتی را حمل می کرد که در صورت لزوم از خود دفاع کند.

 

زنی در لباس یک شیطان !!

 

بن امیر بارها به اطرافیانش گفته بود: در بنغازی هیچ مردی وجود ندارد، مرد فقط منم. این زن خونخوار که در طول عهده داری منصب شهرداری بنغازی صدها جنایت هولناک را مرتکب شد در توجیه علت کارهایش می گفت: ما نیازی به گفتگو با دیگران نداریم بلکه ما به چوبه های دار بیشتر نیاز داریم.

پس از قیام مردم بنغازی و فتح این شهر توسط انقلابیون بن امیر گریخته و خود را به دیکتاتور رساند. در آخرین سخنرانی که قذافی علیه انقلابیون کرده و آنها را تهدید به قتل عام نمود، جلاد لیبی نیز در کنارش حضور داشت.

هدی بن امیر تنها یکی از دهها جلاد دیکتاتور لیبی است که با کمک آنها چهاردهه سلطه خونین خود را بر مردم انقلابی لیبی و نوادگان جنگجوی”عمر مختار” تحمیل کرد.

با این حال انقلاب مردم این کشور بار دیگر ثابت کرد که ظلم و جنایت هیچگاه دوام نخواهد آورد حتی اگر در طولانی ترین دیکتاتوری تاریخ معاصر رخ دهد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان