نقش فعالیت جنسی خانم ها در نظم قاعدگی

مجموعه : زنان و زایمان
نقش فعالیت جنسی خانم ها در نظم قاعدگی

همه از تاثیرات کاهش فعالیت جنسی بر روی مردان تا اندازه ای باخبرند ولی کمتر کسی از تاثیر آن بر بدن زن آگاهی دارد.

 

قائدگی چیست؟ چرا مهم ترین رکن سلامتی زنان است؟

 

 قائدگی چیست؟ چرا مهم ترین رکن سلامتی زنان است؟

 

قائدگی ریزش ماهانه بخش و پوش ش داخلی رحم زنان است. قاعدگی با اصطلاحات؛ دوره قائدگی، سیکل قاعدگی، پریود، حیض بودن نیز شناخته می شود.

 

قاعدگی بخشی از خون و بخشی از داخل رحم بانوان است  که رحم شما از طریق دهانه رحم زنان و از بدن، از طریق واژن شما خارج می شود. به این چرخه قائدگی یا پریودی می گویند.

 

قاعدگی توسط هورمون ها هدایت می شود. هورمون ها پیام رسان های شیمیایی در بدن زنان هستند. غده هیپوفیز (در مغز) و تخمدان‌ها (بخشی از سیستم تناسلی) هورمون‌های خاصی را در زمان‌های خاصی در طول چرخه قاعدگی تولید و ترشح می‌کنند.

 

در این دوره بسیار حساس به دلیل تغییر 180 درجه هورمون های زنانه (استروژن و پروژسترون) خانم ها دچار علائم کاملا مشهودی مثل:

بدن درد، دل درد، دردهای ریز زیر شکمی یا رحمی، کم حوصلگی، گریه های بی دلیل، افسردگی مزمن، سردرد، چاقی یا ورم هفتگی، ضعف و کاهش فشار خون می شوند. که به دلیل خونریزی می باشد.

 

دوره ای بسیار حساس که قبل از شروع آن باید خانمها خودشان رامقوی کنند مکمل های مقوی جایگزین خون مصرف کنند.

 

اکنون نقش فعالیت جنسی خانم ها در نظم قاعدگی را بررسی می کنیم

 

نقش فعالیت جنسی خانم ها در نظم قاعدگی

 

بیاد داشته باشید که علاوه بر تعداد معاشقه، تغییرات هورمونی و عادت ماهانه نیز در میل جنسی زنان نقش دارد. در این جا به بررسی تفاوت های تاثیر کاهش فعالیت جنسی بر زنان و مردان می پردازیم.

به گزارش نازوب، عکس العمل بدن مرد و زن نسبت به کاهش فعالیت جنسی کاملا متفاوت است. زن هرچقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد،

میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکل تر ارضاء می شود برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر خواهد بود.

 

میل و لذت جنسی زنان

 

در یک مقاله دیگر که در کتاب love cycle ذکر شده، گفته شده است تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز موثر است.

در این مطالعه عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش داشتند منظم تر از کسانی بود که فقط هفته ای یک بار نزدیکی می کردند و زنانی که بندرت معاشقه می کردند، عادت ماهانه خیلی نامنظمی داشتند.

 

علت این امر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان فعال از نظر جنسی می باشد. لازم به تذکر است که فقط معاشقه با جنس مخالف باعث این تغییرات هورمونی می شود و خودارضایی چنین تاثیری ندارد.

 

حتما شما می دانید که قابلیت باروری یک زن تا حد زیادی به منظم بودن عادت ماهانه او بستگی دارد؛ پس زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد.

 

از طرف دیگر معمولا هر چه عادت ماهانه نظم بیشتری داشته باشد، سلامت عمومی بدن زن نیز بهتر خواهد بود.

 

در این مطالعه نتیجه داشتن رابطه جنسی بیش از دو بار در هفته نسبت به تعداد کمتر عبارت بود از:

 

باروری بهتر، استخوان بندی محکمتر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان