جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر
 رسوایی اخلاقی در سینمای هالیوود مورد جدیدی نیست، آنچنان‌که از بدو پیدایش این صنعت سینمایی وجود داشته و تاکنون نیز ادامه یافته که هیچ‌کدام از این موارد از نگاه تیزبین رسانه‌ها نیز دور نبوده است.
اگرچه در برخی موارد، ستاره‌های هالیوود از اتهام وارد شده، مبرا می‌شدند ولی جنجال رسانه‌ای به حدی بود که فرد مورد نظر دیگر موفقیت سابق را در عرصه سینما به دست نمی‌آورد.
به گفته «استفان فاربر» – مورخ و منتقد سینما – خبر رسوایی‌های اخلاقی در هالیوود نه برای رسانه‌ها و نه برای عموم، چیز جدیدی نیست.

رسانه‌های غربی تاکنون به کرات اقدام به انتشار فهرستی تحت عنوان بزرگ‌ترین رسوایی‌های اخلاقی سینمای هالیوود کرده‌اند که اسامی ستاره‌هایی چون «چارلی چاپلین»، «وودی آلن»، «رومن پولانسکی» و «ارول فلین» در این میان به چشم می‌خورد.
در این گزارش مروری داریم بر تاریخچه جنجالی‌ترین رسوایی‌های اخلاقی سینمای هالیوود:

* رومن پولانسکی
پولانسکی سال 1977 متهم شد که در جریان یک میهمانی در منزل «جک نیکلسون» در شهر لس‌آنجلس، دختری 13 ساله را وادار به استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر کرده و سپس به او تجاوز کرده است.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

رومن پولانسکی پشت میله‌های زندان

پس از آن که دادگاه لس‌آنجلس دستور دستگیری پولانسکی را صادر کرد، این فیلمساز لهستانی‌تبار به کشور فرانسه گریخت. او در تمام این سال‌ها، در فرانسه زندگی و کار کرده است و در تمام این مدت، هیچ‌وقت به آمریکا برنگشته است.
چند سال پیش مراسم اسکار جایزه بهترین کارگردانی سال را برای فیلم «پیانیست» به این فیلمساز اهدا کرد اما پولانسکی به دلیل مشکل حقوقی که داشت نتوانست برای دریافت جایزه خود به آمریکا سفر کند.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

پرونده حقوقی پولانسکی در شرایطی در دادگاه حقوقی لس‌آنجلس باز است که «سامانتا گینر»، سال‌ها قبل انصراف خود را از پیگیری ادعا و شکایت خود اعلام کرده است.

* چارلی شین
این بازیگر هالیوودی که فرزند «مارتین شین» معروف است، مدت‌هاست که به خاطر رفتارهای غیراخلاقی‌اش سوژه رسانه‌های بزرگ دنیا است.
یکی از رسوایی‌های او مربوط به زنی آمریکایی به نام «کاپری اندرسون» است که مدعی است «چارلی» در هتل پلازای نیویورک، او را مورد تجاوز جنسی قرار داده و سپس با پیشنهاد 20 هزار دلار رشوه، از او خواسته تا در این مورد کاملا سکوت کند که البته «اندرسون» ترجیح داده که علی‌رغم دردسرهایی که ممکن است برای او به وجود بیاید، از این بازیگر هالیوودی شکایت کند.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

دختری که مدعی است چارلی شین او را مورد تجاوز قرار داده است

* «روسکی آربوکل (فتی)»
این کارگردان و بازیگر فیلم‌های صامت هالیوود که به خاطر چاقی‌اش به «فتی» معروف بود، یکی از ستاره‌های زمان خود به شمار می‌آمد، ولی در سال 1921 به خاطر تجاوز و قتل یک بازیگر جوان به نام «ویرجینا رپ» متهم شد و همه را به شدت شوکه کرد.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

با آنکه «آربوکل» در سومین جلسه دادگاه تبرئه شد ولی هیچ‌گاه دیگر نتوانست در عرصه سینما موفقیت سابق را به دست آورد.
او مجبور شد به «ویلیام گودریچ» تغییر نام دهد و در فیلم‌های کمدی رده دوم و سوم مشغول به بازی شود.
«آربوکل» سرانجام سال 1933 در سن 46 سالگی درگذشت.

_چارلی چاپلین
«چاپلین» سال 1941 عاشق یک بازیگر جوان به نام «جوآن باری» شد که باعث شد خیلی زود برای یکی از فیلم‌هایش با قرارداد هفته‌ای 75 دلار فعالیت کند ولی تنها یک سال بعد این رابطه به تاریخ پیوست و سال 1943، باری در حالی که فرزندی در بغل داشت مدعی شد که «چاپلین» او را فریفته و این دختر اوست.
 

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر
 

باری به همراه دختری که ادعا کرد دختر چارلی چاپلین است (جلسه دادگاه)

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

جلسه دادگاه رسوایی اخلاقی چارلی چاپلین

اگرچه کمی بعد در دادگاه ثابت شد که کودک متعلق به «چاپلین» نیست ولی وجهه عمومی «چاپلین» به شدت آسیب دید.
در این میان «باری» مدعی بود که دادگاه با «چاپلین» زد و بند کرده و چاپلین اعلام کرد با آنکه این دختر فرزند او نیست ولی حاضر است سرپرستی آن را بپذیرد!

سال 1953 برخی رسانه‌ها خبر دادند که «باری» را پا‌برهنه با لباس‌هایی مندرس، در حالی که حلقه‌ای در دست داشته و یک جفت صندل کودکانه را حمل می‌کرده، دیده‌اند.
به گفته رسانه‌ها او با خود زمزمه می‌کرده است که این یک معجزه است.

* ارول فلین
این بازیگر هالیوودی همواره برای زندگی پرزرق و برق‌اش‌ شهرت داشت.
 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

سال 1942، دو دختر به نام‌های «بتی هنسن» و «پگی ساترلی» مدعی شدند که «فلین» به آن‌ها تجاوز کرده است.

پرونده این اتهام تشکیل و دادگاه آن نیز طی ماه‌های ژانویه و فوریه سال 1943 با جنجال و هیاهو بسیار برگزار شد. او از همه اتهامات تبرئه شد ولی به مرور به حاشیه رفت و هیچ چیز نتوانست او را به شور و شوق سابق بازگرداند، او سرانجام در سال 1959 در سن 50 سالگی براثر سکته قلبی درگذشت.

* رکس هریسون
این بازیگر موفق هالیوود که جوایزی چون «تونی» و «اسکار» را در کارنامه کاری خود داشت، زمانی به هالیوود آمد که با همسر دومش «لیلی پالمر» ازدواج کرده بود ولی سال 1947 روابط غیراخلاقی‌اش با بازیگری به نام «کارول لندیس» سوژه رسانه‌ها شد.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

«لندیس» که پیش از آن نیز خودکشی کرده بود، در سال 1948 پس از آنکه فهمید «هریسون» حاضر نیست به خاطر او همسرش «پالمر» را طلاق دهد و با او ازدواج کند، با مصرف تعداد زیادی قرص اقدام به خودکشی دوباره کرد که این بار تسلیم مرگ شد.

خبر خودکشی «لندیس» جنجال زیادی به پا کرد و نه تنها به قرارداد طلایی «هریسون» با کمپانی «فوکس» پایان داد، بلکه او مجبور شد تا به طور موقت از سینما کناره گیری کند.
«هریسون» و «پالمر» سال 1957 از یکدیگر جدا شدند و «هریسون» پس از او 4 بار دیگر نیز ازدواج کرد.

* «اینگرید برگمن»
این بازیگر سوئیسی‌الاصل هالیوود که در همان اولین سال‌های ورودش به هالیوود برنده جایزه اسکار شد، با یک دندان‌پزشک ازدواج کرد که از آن صاحب یک دختر به نام «پیا» شد ولی زمانی که سال 1949 برای بازی در فیلم «روبرتو روسلینی» به ایتالیا آمد، به شدت عاشق او شد و در سال 1950 با وجود همسر از او صاحب یک پسر شد.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

اینگرید برگمن و روسیلینی به همراه پسرشان روبرتو

«برگمن» تا آنجا در بین رسانه‌ها و عموم مردم تقبیح شد که «ادوین سی جانسون» – سناتور آمریکایی – از آن به عنوان ننگ عالم نسوان و نشانه‌ای از نفوذ شیطان است.

این بازیگر هالیوودی ایتالیا را ترک کرد، همسرش او را طلاق داد و او با روسیلینی ازدواج کرد و دو سال بعد آن‌ها صاحب یک دو قلو شدند ولی سرانجام پس از ساخت دو فیلم در کنار هم، در سال 1957 از یکدیگر جدا شدند. او پس از رسوایی اخلاقی‌اش با روسیلینی تا 8 سال در انظار عمومی ظاهر نشد.

* راب لو
«راب لو» در اوایل دهه 80 به خاطر یک نوار ویدئویی حاوی صحنه تجاوز به دو دختر بچه که یکی از آن‌ها تنها 16 سال داشت، به دادگاه احضار شد.

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر

 

این فیلم که در آتلانتا فیلمبرداری شده بود، همچنین حاوی صحنه‌هایی مربوط به رابطه غیراخلاقی او و یکی از دوستانش با یک مدل به نام «جنیفر» در اتاق هتلی در پاریس بود.

«لو» بنا به حکم دادگاه باید تا ترک کامل اعتیاد به الکل و روابط جنسی در یک کلینک بستری می‌شد.
او که 18 سال از ازدواجش می‌گذشت و پدر 2 پسر بود، به شدت مورد انتقاد رسانه‌ها و جوامع عمومی قرار گرفت و این رسوایی‌ها باعث شد تا دیگر نتواند همچون گذشته پله‌های ترقی در عرصه بازیگری را بپیماید.

* وودی آلن
این کارگردان و بازیگر هالیوودی مدت‌های طولانی با «میا فارو»، بازیگر هالیوودی همکاری داشت و اگرچه هیچ‌گاه به طور رسمی با هم ازدواج نکردند ولی برای مدت زمانی طولانی با یکدیگر زندگی می‌کردند.
 

 
 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر
 

از چپ به راست وودی آلن، میا فارو (همسر غیرقانونی آلن)، دختر خوانده این دو

 

جنجالی ترین خیانت های هالیوودی + تصاویر
 
وودی آلن و همسرش (دختر خوانده سابقش) در جشنواره لس‌آنجلس

این دو صاحب سه فرزند بودند که دو تن از آن‌ها را به فرزند خواندگی پذیرفته بودند.
رابطه این دو ادامه داشت تا زمانی که «فارو» عکس‌های برهنه دختر خوانده‌اش «سون_یی پروین» را در آپارتمان «آلن» پیدا کرد.

دادگاه «آلن» و «فارو» برای مدت زمانی طولانی ادامه داشت تا آنکه «فارو» مدعی شد که «آلن» به دختر خوانده 7 ساله‌شان – «دیلان» – نیز تجاوز کرده است، این پرونده برای مدت زمانی طولانی ادامه پیدا کرد ولی دادگاه تشخیص داد که مورد تجاوز مطرح نیست ولی رابطه «آلن» با دختری که دختر خوانده‌اش بوده ناشایست است که «آلن» در دفاع از خود اعلام کرد که هیچ‌گاه هیچگونه روابط و احساسات پدرانه نسبت به «سون_یی پروین» نداشته است.
«فارو» سرپرستی هر سه فرزند را به عهده گرفت و مدتی بعد در سال 1997 «آلن» و «سون_یی» با یکدیگر ازدواج کردند و هم‌اکنون صاحب دو فرزند خوانده هستند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان