شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء (عکس)

مجموعه : علم و فناوری
شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء (عکس)

شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء

شیوه ای نوین و عجیب برای طبخ غذا در خلاء، به گزارش نازوب، یک مبتکر خلاق یک ابزار آشپزی هوشمند ساخته است که اجازه می‌دهد غذاها در شرایط خلاء و بی وزنی در فضا تنها با یک اشاره بر روی صفحه نمایش تلفن همراه هوشمند شروع به پخت و آماده سازی برای مصرف شوند.

 

شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء (عکس)

گفتنی است، این دستگاه در واقع نوعی حمام آب روبوتیک برای پخت غذا است که می‌تواند توسط تلفن همراه کنترل شود.

شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء (عکس)

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه علاوه بر تنظیمات دستگاه به کاربر، شیوه آشپزی با این دستگاه را می‌آموزد.

 

شیوه ای عجیب برای پخت غذا در خلاء (عکس)

 

این دستگاه از دو محفظه تشکیل شده است که در اولی مواد غذایی به صورت خام در یک کیسه در حالت معلق قرار می‌گیرند و آنگاه پس از دریافت دستور شروع طبخ وارد محفظه دوم می شوند که در آن آب وجود دارد و اجازه می‌دهد غذا به آرامی در دمای 90 درجه سانتیگراد آب داخل آن بپزد.

این دستگاه نیاز به حجم آبی معادل 4 و نیم لیتر برای پخت غذا دارد و حتی به کاربر در خصوص انتخاب غذاهای متنوع پیشنهاد می‌دهد.

کارشناسان علاوه بر کاهش استرس برای پخت غذای خانگی توسط افراد خانواده استفاده از این دستگاه را باعث تنظیم رژیم غذایی سالم بدون روغن و یا حالت سرخ کردنی معرفی کرده‌‌اند.

از این دستگاه به نام FNV تا به حال 1000 مورد به فروش رفته و کارشناسان فروش جهانی موفقی را برای آن انتظار دارند.

این روش پخت نوین غذا در فضا، برای فضانوردان خبر مسرت بخشی است. چرا که غذای فضانوردان شامل انواع متنوعی از غذاهای بسته‌بندی و استریلیزه شده آماده، میوه‌های خشک، آجیل و انواع شیرینی ها هستند.

گاهی نیز میوه تازه به مدار زمین راه پیدا می‌کند، اما باید در مدت زمان کوتاهی خورده شوند، چون در صورت فاسد شدن، همه پولی که بابت فرستادن آن‌ها به فضا صرف شده به هدر می‌رود.

بنابراین با این اختراع نوین فضانوردان با خیالی آسوده می توانند با تکیه بر علم نوین غذایی تازه و سریع مصرف کنند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان