falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

پیام جنجالی ملکه زیبایی ترکیه در اینستاگرام

مجموعه : اخبار گوناگون
پیام جنجالی ملکه زیبایی ترکیه در اینستاگرام

ملکه زیبایی با نشر یک شعر خود را به دردسر انداخت!و به اتهام انتقاد از اردوغان به زندان تهدید شد.

 

به گزارش نازوب، “مروه بیوک‌ساراس” به خاطر انتشار شعری در انتقاد از رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به زندان تهدید شد. تعقیب و مجازات منتقدان اردوغان در ماه‌های اخیر بالا گرفته است.

 

به گفته‌ی وکیل “مروه”، یک دادستان در شهر استانبول تهدید کرده که علیه این زن جوان شکایت خواهد کرد. البته هنوز دادگاه مسئول رسیدگی به این شکایت تصمیم خود را در زمینه پذیرش یا رد دعوا اعلام نکرده است.

 

مروه بیوک ساراس که به عنوان ملکه زیبایی سال ۲۰۰۶ ترکیه برگزیده شد، در سال‌های اخیر به عنوان طراح و نویسنده فعالیت داشته است، به‌تازگی شعری از مجله طنز “اویکوزوز” (بی‌خواب) را در اینستاگرام منتشر کرد که در آن پسر رجب طیب اردوغان به تمسخر گرفته شده بود. در این شعر که با عنوان “شعر استاد” منتشر شده، سخن از رشوه‌خواری در میان است.

 

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ گروهی از افراد مورد اعتماد اردوغان به فساد مالی متهم شدند. پسر اردوغان نیز در میان متهمان بود. در شعری که مروه بیوک‌ساراس در اینستاگرام منتشر کرده از او نام برده می‌شود.

 

پس از گذاشتن این شعر در اینستاگرام گروهی از دوستان مروه بیوک‌ساراس به او هشدار دادند که این کار می‌تواند عواقب بدی برای او داشته باشد. با دریافت این هشدارها، او شعر را از اینستاگرام حذف کرد، اما دردسرش به پایان نرسید.

 

روزنامه پرتیراژ “حریت” به نقل از مروه نوشته است: «من شعر را فقط به این دلیل که بامزه بود در اینستاگرام گذاشتم، من قصد توهین به اردوغان را نداشتم.» با این همه، او اواسط ژانویه بازداشت و مورد بازجویی قرار گرف.

 

اشپیگل آنلاین” به‌نقل از وکیل مروه می‌نویسد که اگر دادگاه شکایت دادستان استانبول را بپذیرد و مروه را محاکمه کند، ممکن است او به دو سال زندان محکوم شود.

دادستان پرونده در کیفرخواست خود نوشته است: «واژگانی که متهم منتشر کرده، فراتر از مرزهای آزادی عقیده است.»

 

 

 


بیوگرافی هنرمندان