falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

کشف حیرت انگیز جنبنده عجیب شبیه به جوراب (عکس)

کشف حیرت انگیز جنبنده عجیب شبیه به جوراب (عکس)

عجیب ترین کشف موجودی که دانشمندان را بهت زده کرد ! ویژگی عجیب ترین موجود کشف شده در دنیا را در ادامه همین بخش از سایت نازوب دنبال کنید.

 

 

موجودات عجیبی زیر اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند اما گونه جدیدی از جانوران در اعماق دریا کشف شده که تعجب و شگفتی دانشمندان را برانگیخته است.این موجود عجیب نه چشم دارد و نه مغز و نه حتی غدد جنسی و اعضای تناسلی!!! به گزارش نازوب کشف موجودی عجیب شبیه به جوراب در اعماق دریا سالهاست که باعث حیرت و تعجب دانشمندان شده است و آنها را در فکر فرو برده است.در نگاه اول به نظر یک جوراب کهنه بنفش به نظر می‌آید اما این موجود عجیب در اعماق دریا شصت سال است که ذهن دانشمندان را درگیر خود نموده

 

این موجود که Xenoturbella (جنبنده عجیب) نام دارد به قدری غیرعادی می باشد که در تمام این سال‌ها دانشمندان را حیرت زده کرده و همیشه این سوال مطرح بوده که به کدام رده جانوری تعلق دارد.

 

اما کشف چهار گونه جدید این جنبنده عجیب در اقیانوس آرام شرقی دانشمندان را به این نتیجه رسانده که این موجود از اولین گونه‌های حیات است.محقق اصلی این پژوهش که در نشریه نیچر nature منتشر شده می‌گوید:

 

کشف حیرت انگیز جنبنده عجیب شبیه به جوراب (عکس)

 

“لقبی که ما به آن داده‌ایم جوراب بنفش است، اینها به معنای واقعی کلمه شبیه جورابی هستند که در آورده‌اید و کف زمین انداخته‌اید.”با اینکه جنبنده عجیب در سال ۱۹۱۵ شناخته شده است اما اولین توصیف علمی آن در سال ۱۹۴۹ انجام گرفته است.

 

این موجود عجیب نه مغز دارد نه چشم نه دستگاه گوارش کامل نه سیستم ترشحی نه غده جنسی. تنها سوراخی دارد که غذا از آن وارد و مواد دفعی از آن خارج می‌شود.

 

دانشمندان با استفاده از یک وسیله از راه دور توانستند برای اولین بار از این موجود در زیستگاه طبیعی‌اش فیلم‌برداری کنند و بررسی ژنتیکی دقیق‌تری روی آن انجام دهند. از چهار گونه جدید، سه گونه بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر طول دارند در عمقی بین ۱۷۰۰ تا ۳۷۰۰ متر زندگی می‌کردند. گونه چهارم که کوچکتر بود، ۲.۵ سانتی متر طول داشت در نزدیکی لاشه یک نهنگ در عمق ۶۳۱ متری پیدا شد.تمام آنها در خلیج کالیفرنیا و خلیج مونتری (کالیفرنیا) شناسایی شدند.

 

مطالب مرتبط

 

کشف عجیب انسان های 15 سانتی متری! عکس

کشف عجیب زندان دراکولا بعد از 6 قرن! (عکس)

کشف جمجمه بسیار عجیب سر انسان در مکزیک(تصاویر)

عکس های وحشتناک از عجیب ترین موجودات دنیا

کشف باورنکردنی شب‌پره‌­ای 100 میلیون ساله + عکس


بیوگرافی هنرمندان