اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

شاد زیستن را این گونه بیاموزید

شاد زیستن را این گونه بیاموزید
 
وقتی شیوه زندگی تان با اهداف و تجربیات تان هماهنگ باشد و خودتان از وضعیت زندگی تان راضی باشید، احساس شادی می کنید. اگر از سوی دیگر به هر دلیلی وضعیت فعلی تان با آنچه واقعا می خواهید و انتظار دارید متفاوت باشد، ناراضی و ناراحت خواهید شد.وضعیت رضایت شما، می تواند مدام در حال تغییر باشد. مثلا وقتی یک کاری را شروع می کنید اگردرآمد ماهانه آن یک میلیون باشد، می تواند دستاورد بزرگی برایتان محسوب شود. اما وقتی به این هدف دست پیدا می کنید، احساس ناراحتی در شما ایجاد می شود؛ زیرا ماهی ۵ میلیون تومان یا بیشتر درآمد ندارید. حتی بعضی ها هستند که اگرماهی ۱۰ میلیون هم درآمد داشته باشند، باز هم شاد نیستند.
 
ما در این مقاله برآنیم تا برای شما توضیح دهیم که : شادی، یک محصول جانبی است.نکته جالب در مورد شادی این است که شادی، هدفی نیست که بشود به تنهایی آن را تعیین کرد، به سمت آن حرکت کرد یا آن را کسب کرد .شادی یک محصول جانبی است که وقتی به سمت شما می آید که در کنار افرادی که دوست شان دارید و برایشان احترام قائل هستید مشغول انجام کاری باشید که از آن لذت می برید .شادی، به معنای درک رو به رشد یک ایده آل ارزشمند است. هر گاه احساس کنید که قدم به قدم در حال حرکت به سمت چیزی هستید که برایتان مهم است؛ یعنی حرکت به سمت مهم ترین هدف هایتان، به طور خودکار احساس شادی و رضایت می کنید و رضایت فردی و سلامتی زیادی را حس خواهید کرد. شادی، پنج عنصر تشکیل دهنده دارد. ضعف در هر یک از این حوزه ها می تواند باعث بروز اضطراب و ناراحتی شود و شما را در وضعیتی قرار دهد که حس کنید کنترل زندگی خود را در دست ندارید.
 
1 – سلامتی و انرژی
شاید این مهم ترین عامل برای برخورداری از یک زندگی خوب باشد. ما در واقع همه عمرمان را برای کسب سلامتی و انرژی صرف می کنیم. در بسیاری از موارد سلامتی « نیاز دوران ضعف » است یعنی تا زمانیکه خدای ناکرده از سلامتی محروم نشوید خیلی به آن فکر نمی کنید. به عنوان مثال تا زمانیکه دچار دندان درد نشوید به دندان هایتان فکر نمی کنید. یا تا زمانیکه دردی نداشته باشید به جسم تان فکر نمی کنید .

2 – روابط خوب
حدود ۸۵ درصد شادی یا ناراحتی شما از روابطی که با دیگران دارید ناشی می شوند. ارسطو می گوید : « انسان یک حیوان اجتماعی است .» ما طوری طراحی شده ایم که در هر مرحله از زندگی مان در جامعه فعالیت کنیم و با افراد دیگر کار و زندگی کنیم. توانایی شما در ایجاد و حفظ یک رابطه عالی با همسر، فرزندان، دوستان، همکاران و دیگران، مقیاس حقیقی سنجش شخصیت و میزان سلامت روانی شماست. افرادی که از عزت نفس بالایی برخوردارند و برای خود احترام زیادی قائل هستند بهتر با دیگران کنار می آیند و در زندگی شادتر هستند. یکی از بزرگترین اشتباهات ما این است که : از روابط خود غافل هستیم. علی الخصوص از مهم ترین روابط مان. اغلب اوقات تا وقتی مشکلی پیش نیاید به روابطی که داریم فکر نمی کنیم و وقتی مشکلی پیش می آید دیگر به چیزی جز روابط مان نمی اندیشیم.

3 – کار ارزشمند
برای اینکه واقعا شاد باشید باید کاملا درگیر زندگی شوید. باید کارهایی انجام دهید که شما را فعال نگه دارند و حس موفقیت به شما ببخشد. اگر برای اداره مخارج زندگی خود کار می کنید باید کاری انجام بدهید که از آن لذت ببرید، کاری که بتوانید آن را به خوبی انجام دهید و برای انجام آن پول خوبی به شما بپردازند. مردم تنها زمانی واقعا شاد هستند که فکر می کنند در زندگی نقشی را اجرا می کنند و بیشتر از آنچه دریافت می کنند می بخشند. شما نیاز دارید از این مساله مطمئن باشید که کاری که انجام می دهید واقعا در زندگی و کار مردم تفاوتی ایجاد می کند. آقایان محترم ! یکی از مهم ترین مسئولیت های شما در قبال خودتان، این است که شغل مناسبی برای خودتان پیدا کنید و بعد وقتی آن را به دست آورید با تمام وجود مشغول انجام آن شوید. اگر به هر دلیلی نخواهید که با تمام وجود مشغول انجام کارتان شوید ممکن است این علامتی باشد که نشان دهد دیگر جای شما آنجا نیست.

4 –  استقلال مالی
بعضی از بزرگترین ترس هایی که با آن مواجه می شویم ترسِ از دست دادن، شکست و فقر هستند. ما می ترسیم فقیر شویم، پول نداشته باشیم و به دیگران وابسته شویم.

 
یکی از اصلی ترین مسئولیت هایی که در قبال خودتان دارید این است که در طول زندگی تان طوری کار کنید که به استقبال و آزادی مالی برسید. شادترین افراد کسانی هستند که به نقطه ای رسید ه اند که دیگر نگرانی مالی ندارند. این چیزی نیست که بتوانید به عهده بخت و اقبال بگذارید؛ بلکه برای رسیدن به این نقطه، بیشتر به فعالیت هدفمند و آگاهانه و انضباط فردی بالایی نیاز دارید .هر زمان که احساس کنید میان جایگاه فعلی تان و جایگاهی که می خواهید در آن باشید فاصله زیادی وجود دارد اضطراب، نگرانی و ناراحتی را تجربه خواهید کرد و برعکس، هرگاه احساس کنید که این زندگی، می تواند برای شما رضایت بخش باشد، شادی به سراغتان می آید؛ زیرا برای رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید و با توکل به خداوند به نتیجه های خوبی هم می رسید.

5 – خودشکوفایی
خودشکوفایی یعنی اینکه بتوانید همه کارهایی را که می توانید انجام بدهید. این وقتی اتفاق می افتد که همه توانایی های بالقوه خود را به فعل درآورید.


بیوگرافی هنرمندان