درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

مجموعه : زنان و زایمان
درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

بهترین خوراکی ها برای رفع عفونت واژن و مثانه بدون داروهای شیمیایی

 

بسیاری از مردم تلاش می کنند برای حفظ سلامت و پیش گیری از بیماری های مختلف و کاهش وزن از غذاهای سالم استفاده کنند، از این رو در رژیم غذایی خود موادمعدنی، چربی های سالم، پروتئین، کربوهیدرات و میوه خشک که ارزش غذایی بالایی دارد، لحاظ می کنند.

 

 برای آشنایی بیشتر با خواص میوه های خشک، در این مطلب به چند میوه خشک که در بهبود برخی از ناراحتی های تناسلی مثل عفونت و عدن توانانیی جسنی موثر است، اشاره شده است.

 

درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

 

پوکی استخوان؛ کشمش

 

کشمش یکی از منابع غنی بور (نوعی ماده معدنی) است که میزان از دست رفتن استخوان را در زنان یائسه کاهش می دهد. مصرف روزی حداقل ۳ میلی گرم و حداکثر ۱۰ میلی گرم کشمش توصیه می شود.

 

خستگی مفرط؛ خرما

 

درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

 

خستگی، تمایل فرد به مصرف تنقلات شیرین را بالا می برد. خرما نسبتاً شاخص گلایسمی پایینی دارد و باعث رها شدن تدریجی قند در بدن می شود. از این رو، میزان انرژی را ثابت نگه می دارد و جایگزین خوبی برای تنقلات شیرین به حساب می آید.

 

نقرس؛ گیلاس خشک

 

آنتوسیانین موجود در گیلاس به خصوص گیلاس ترش برای بهبود بیماری های متعدد مربوط به التهاب از جمله آرتریت، نقرس و درد عضله پس از ورزش، مفید است. مصرف نیم پیمانه گیلاس روزی ۲ بار توصیه شده است.

 

فشارخون بالا؛ زردآلو خشک

 

این میوه نسبت به موز، ۳ برابر پتاسیم بیشتری دارد. نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، مصرف کافی پتاسیم از بدن در برابر فشارخون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کند.

 

درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

 

عفونت مثانه؛ زغال اخته خشک

 

۲۰درصد زنان از مشکل مستمر عفونت واژن و مثانه را تجربه کردند و رنج می برند، اگر شما هم مستعد به این ناراحتی هستید، زغال اخته خشک مصرف کنید. در نتایج بررسی که محققان آمریکایی انجام دادند، مشخص شد مصرف ۴۳ گرم زغال اخته خشک عفونت را در نمونه های ادرار زنان کاهش می دهد.

 

یبوست؛ آلو خشک

 

مصرف روزانه ۶ عدد آلوی خشک یبوست را درمان می کند. آلو غنی از سوربیتول است که به دفع کمک می کند.

 

کم خونی؛ انجیر

مصرف ۴عدد انجیر خشک در روز یک چهارم نیاز روزانه آهن بدن را تامین می کند. بهتر است انجیر را همراه با آب پرتقال مصرف کنید. ویتامین C به جذب آهن از منابع گیاهی کمک می کند.

 

نکات بهداشتی و مهم در عفونت واژن و مثانه خانم ها

 

نشیمنگاه به دلیل این که کمتر در معرض هوا و نور قرار دارد علاوه بر تیرگی مشکلاتی مثل عفونت را همراه دارد برای رفع این مشکل:

 

درمان عفونت واژن و مثانه با این میوه

 

1. پس از توالت رفتن و شستشو حتما واژن خود را خشک کنید
2. سعی کنید لباس زیر (شورت) نپوشید
3. در خانه بیشتر از دامن استفاده کنید
4. برای خوشبو بودن واژن از کرمهای ضد آفتاب بچه گانه استفاده کنید
5. پس از اتمام عادت ماهیانه به دلیل استفاده از محافظ واژن شما به اصطلاح خسته و تیره شده است. برای بهبود این نواحی پس از اتمام دوره پریودی هنگام حمام در یک تشت کمی ماریانا ریخته و داخل تشت بنشینید.
با می توانید 1 ق غذا خوری نمک و نصف لیوان سرکه را در آب ولرم حل کرده و داخل آن بنشینید.
این چند راهکار بسیار ساده باعث می شود دچار عفونت های مثانه و واژن نشوید و همیشه واژن سفید، پنبه ای و خوشبو باشد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان