moharam

بیوگرافی کامل سلن دیون

بیوگرافی کامل سلن دیون

 
▪ نام کامل: CELINE MARIE CLAUDETTE DION

▪ تاریخ تولد: ۳۰ مارچ ۱۹۶۸.
▪ محل تولد: کوئیبک کانادا.
▪ شغل: خواننده.
▪ قد: ۱۷۰ سانتی متر.
▪ وزن: ۵۰ کیلو.
▪ علت شهرت: اجرای ترانه BEAUTY AND THE BEAST به همراه PAEBO BYSON در سال ۱۹۹۱.
▪ پدر و مادر: نامشان در دسترس نیست. هر دو خواننده محلی بوده اند.
▪ برادر و خواهر: سلن دارای ۱۳ برادر و خواهر میباشد که سن همگی آنها بیشتر از وی میباشد.
ی نام شوهر:RENE ANGELIL شغل: مـدیـر بـرنـامه های سلن دیون
▪تاریخ ازدواج: ۱۷ دسامبر ۱۹۹۴.
▪ نام پسر: RENE CHARLES ANGELIL ۴ ساله میباشد.
▪ جوایز: وی چندین جایزه معتبر بعنوان هنرمند سال، ترانه سال، خواننده محـبـوب و پـرفـروش تـرین آلبوم را از سوی GRAMMY WORLD MUSIC AWARD FELIX JUNO AMERICAN AWARD دریافت داشته است. شمار آلبومها و تـک آهـنـگهای بفروش رفته وی در سراسر جهان:۲۰۰ میلیون.
▪ ثروت وی: ثروت وی را ۴۰۰ میلیون دلار برآورد میکنند.
▪ آلبومها: ۱ INCOGNITO(۱۹۸۷) ۲ UNISON(۱۹۹۰) ۳ CELINE DION(۱۹۹۲) ۴ THE COLOR OF MY LOVE(۱۹۹۳) ۵ DION CHANTE PLAMONDON(۱۹۹۴) ۶ D`EUX=THE FRENCH ALBUM(۱۹۹۵) ۷ FALLING INTO YOU(۱۹۹۶) ۸ LIVE A PARIS(۱۹۹۷) ۹ LETS`S TALK ABOUT LOVE(۱۹۹۷) ۱۰ THERE ARE SPECIAL TIMES(۱۹۹۸) ۱۱ AU COER DU STATE(۱۹۹۹) ۱۲ ALL THE WAY…A DECADE OF SONG(۱۹۹۹) ۱۳ COLLECTORS SERIES(۲۰۰۰) ۱۴ A NEW DAY HAS COME(۲۰۰۲) ۱۵ ONE HEART(۲۰۰۳) ۱۶ ۱ FILLE & ۴ TYPES(۲۰۰۳) ۱۷ A NEW DAY(CONCERT)(۲۰۰۴) ۱۸ MIRACLE(۲۰۰۴) بیوگرافی: سـلن کـوچکـتـرین عـــضو خانواده ۱۶ نفریشان بود. وی و خانواده فقیرش در شهر کوچکی به نـام کـوئیـبـک واقـع در کـانادا زندگی میکردند. خانواده وی به رغم بی بضاعتی و تـنـگدستـی بـا یـکدیـگر بسیار یکدل و صمیمی بودند. پدر ســلن کلوبی در شهر داشت که در آن خود و خانواده اش به اجرای موسیقی و خوانندگی می پـرداخـتـنـد و اینگونه اهــالی محل را سرگرم میساختند. سلین به کمک مادر و یـکی از بـرادرانش نــخستین ترانه خود را اجرا و ضبط کرد. ایـن تــرانـه CE N`ETAIL QU`UN REVE (تنـها یک رویا بود) نام داشت. هنگامیـکه RENE ANGELIL صدای زیبای سلن را شـنـید اشک از چشمانش جاری گشت و تصمیم گرفت که از وی یک سوپر استار جهانی خلق کند. او اولین ترانـه خود را در سال ۱۹۹۱بنامLA VOIY DU BON DIEU (صدای خدا ) عـرضه کـرد که در شهر خـود بسـیـار مـورد استقبال قـرار گــرفت. در سن ۱۸ سالگی هنگامی که سلن مایکل جـکســـون را در تلویزیون مشاهده کرد به اجلیل گفت که مـیخواهد مانند مایکل گردد. وی در آن سال اقدام به تغییر شکل ظاهری خود کرد. موهای خود را کوتاه کرد، دندانهای جلو آمده خود را تراشید و در کلاسهای زبان انگلیسی ثبت نام کرد تا قادر باشد انگلیسی را به روانی فرانسه صحبت کند. نخستین آلبوم انگلیسی زبان وی بنام UNISON در سال ۱۹۹۰ منتشر گردید که توجه جهانیان را به خود جلب ساخت. سپس با اجرای ترانه BEATY AND THE BEAST در سال ۱۹۹۱ به شهرت دست یافت.

▪ دیگر مطالب در رابطه با سلن دیون:

۱) ترانه MY HEART WILL GO ON وی پـرفـروشـترین ترانه ارکسترال بشمار می آید.
۲) سـلن بمدت ۲ سال از عرصه موسیقی بدور بود. یکی به عـلت آن که شوهرش مبتلا به سرطان گلو شده بود و بـایـد از وی مراقبت می کـرد و آنکه باید از فرزند تازه متولد گشته خود نیز پرستاری میکرد.
۳) وی دارای عـطـر اخـتصاصی بنام خود می باشد کـه در سال ۲۰۰۳ پرفروش ترین عطر سال گردید.
۴) وی هـمـچـنین چـنـد سـالــیست مجله ای را بنام خود منتشر میسازد.
۵) سـلن دیـون صـاحب چندین رستوران در امریکا و کانادا میباشد.
۶) وی دارای کلکسیونی از ۱۰۰ ها جفت کفش میباشد.
۷) وی مـوفـق بـه دریـافـت دیـپـلم مـتــوسط نگردید زیرا از دبیرستان ترک تحصیل کرد.
۸) وی عاشق بازی گلف است.
۹) وی موفق به کسب نشان افتخار از دولت کانادا گردیده است

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان