یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
 یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
laghari

دختر جوان ایرانی به خاطر ستاره بارسلونا به شهرت رسید ؟! + عکس

دختر جوان ایرانی به خاطر ستاره بارسلونا به شهرت رسید ؟! + عکس

 

ریحانه تنها 5 ماه پیش عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام شد. او پروفایل جمع و جوری داشت. تعداد «فالوئر»هایش به 100 نفر هم نمی‌رسید.

 

ریحانه هفته گذشته در شبکه اجتماعی اینستاگرام سر و صدای زیادی به راه انداخت. او که دختری 17 ساله ساکن تهران است، با یک اتفاق ویژه به فردی مهم در این شبکه اجتماعی تبدیل شد.

دختر جوان ایرانی به خاطر ستاره بارسلونا به شهرت رسید ؟! + عکس

1- او در لیست 60 نفری افرادی قرار گرفت که لیونل مسی در اینستاگرام آنها را «فالو» می کند. این دختر 17 ساله چه کار کرد که ستاره بارسلونا او را در اینستاگرام «فالو» کند؟ و اصلا چرا این اتفاق مهم است؟

دختر جوان ایرانی به خاطر ستاره بارسلونا به شهرت رسید ؟! + عکس

عصر سه شنبه، ساعت 17:30؛ اتفاق بزرگ!
ریحانه تنها 5 ماه پیش عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام شد. او پروفایل جمع و جوری داشت. تعداد «فالوئر»هایش به 100 نفر هم نمی‌رسید. او در این مدت کوتاه نشان داد که به دو چیز علاقه زیادی  دارد، لیونل مسی و والیبالیست های تیم ملی ایران. چند عکس یادگاری با سیدمحمد موسوی و سعید معروف داشت و غیر از این چند تصویر هم از ستاره آرژانتینی بارسلونا در صفحه‌اش گذاشته بود.
اما اهفته گذشته این «پیج» جمع و جور، توجه همه را به خود جلب کرد. ریحانه یکی از 60 نفری شده بود که پیج رسمی مسی در اینستاگرام، آن را «فالو» کرده بود. اگر به صورت دقیق بخواهید باید بنویسیم که ساعت 17:30 عصر روز سه شنبه تعداد افرادی که مسی «فالو» می‌کرد، از 59 نفر به 60 نفر رسید. اتفاقی که بزرگ ترین رویای دختر 17 ساله بود.
درصد خوش شانسی: یک در 100 هزار
صفحه رسمی لیونل مسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام بالای 5 میلیون نفر «فالوئر» دارد اما او تنها 59 نفر را فالو کرده است. این به این معنی است که ستاره آرژانتینی در ازای هر 100 هزار نفری که صفحه او را دنبال می کنند، تنها یک نفر را دنبال می‌کند. البته در این لیست 59 نفری هم کمتر نام افراد معمولی دیده می شود. صفحه رسمی آدیداس، فابرگاس، اینیستا، باشگاه منچسترسیتی، نیمار، راجر فدرر، رونالدو و چند چهره و برند، لیست «فالوئر»های او را تشکیل می‌دهند. در بین این 59 «فالوئرینگ»، نام هیچ آدم معمولی دیده نمی شود اما ریحانه شانس این را داشت که در این لیست قرار بگیرد.
2- دختر خوش شانس می گوید:
روزی 50 تا «مسیج» به مسی می زدم!
وقتی با خبرنگار این هفته نامه حرف می زد، هنوز  اضطراب داشت. چند ساعتی بود که یکی از محبوب ترین چهره های دنیای فوتبال او را در اینستاگرام «فالو» کرده بود. اگر بخواهیم بدون رودربایستی بنویسیم، نفس نفس می زد و هنوز نتوانسته بود کل ماجرا را هضم کند.
چه زمانی متوجه شدی که مسی تو را «فالو» کرده؟
همین چند ساعت پیش. اینستاگرام را که باز کردم، دیدم لئو مسی من را «فالو» کرده. اولش فکر کردم یکی از این پیج های هواداری است که نام مسی را دارد اما وقتی پیج را باز کردم دیدم صفحه رسمی مسی است.
فکر می کنی چرا مسی این کار را کرد؟
نمی دانم. شاید فهمیده که چقدر دوستش دارم.
از کجا فهمیده باشد؟
من الان 5 ماه است عضو اینستاگرام شده ام. از همان روز اول صفحه مسی را «فالو» کردم و بعد هم روزی 5، 6 تا پیام خصوصی در «اینستامسیج» برای او می فرستادم.
هر روز؟ روزی پنج، شش تا «مسیج»؟
بعضی روزها که حوصله داشتم تا 50 تا «مسیج» هم برایش می فرستادم.
این مسیج ها را به چه زبانی می نوشتی؟
من انگلیسی می نوشتم. البته زبانم خیلی خوب نیست. بیشتر وقت ها در متن «مسیج» چند بار پشت سر هم می نوشتم لئو لئو لئو لئو!
مسی هیچ وقت به «مسیج» های شما جواب نداد؟
نه، هیچ وقت جواب نداد. فکر کنم مسی در دنیا آنقدر طرفدار دارد که روزی چند هزارتا از این پیام‌ها داشته باشد. اگر اینطور باشد که نمی‌رسد هیچ کدام از این «مسیج»ها را جواب دهد.
در این مدت کار خاصی کردی تا مسی متوجه میزان علاقه شما به خودش بشود؟
یک بار با یکی از دوستانم برای مسی جشن تولد گرفتم. یک کیک سفارش دادیم که روی کیک عکس مسی چاپ شده بود. این جشن تولد برای چند روز پیش از بازی با ایران در جام جهانی بود. کلی عکس و فیلم از آن جشن تولد گرفتیم اما هیچ وقت نتوانستیم این عکس‌ها را به دستش برسانیم. در «اینستامسیج» حتما باید طرف مقابل جواب مسیج تو را بدهد تا تو بتوانی برایش عکس و فیلم بفرستی. برای همین نتوانستم این کار را بکنم.
الان از اینکه مسی تو را «فالو» کرده، چه احساسی داری؟
خوشحالم. این رویای من بود که اتفاق افتاد. خیلی خوشحالم تنها آدم معمولی هستم که مسی «فالو»یش کرده. بقیه آدم هایی که مسی «فالو»یشان کرده، شخصیت های مهم هستند.

دختر جوان ایرانی به خاطر ستاره بارسلونا به شهرت رسید ؟! + عکس

مسی دختر ایرانی را «آنفالو» کرد
3- ریحانه: همان یک روز یک دنیا ارزش داشت
در کمتر از یک روز ریحانه به شهرت زیادی رسید. چند صفحه هواداری بارسلونا در ایران خبر این اتفاق را نوشتند. کلی آدم برای «فالو» این دختر 17 ساله درخواست دادند و در کمتر از یک روز تعداد «فالو»ئرهای او به 700 نفر رسید. با این وجود تنها یک روز بعد از این اتفاق، لیونل مسی او را از لیست «فالو»های خودش خارج کرد. این سوال پیش می آید که مسی اشتباهی او را «فالو» کرده است.
جواب قطعا منفی است. لیونل مسی و دیگر ستاره های مشهور دنیا هر چند روز یک بار یکی از هوادارانشان را اینطور «فالو» می کنند و بعد از مدت کوتاهی او را «آنفالو» می کنند. رفتاری پسندیده که نشان می دهد آنها حتی به ناشناخته ترین هواداران هم احترام می گذارند.

ریحانه بعد از اینکه مسی او را آنفالو کرد، گف


بیوگرافی هنرمندان