laghari

معرفی بهترین کرم های ضد آفتاب

معرفی بهترین کرم های ضد آفتاب

سلامتی پوست و حفظ جوانی و شادابی آن مهم ترین مسئله زیبایی در جهان است.

 

اصلی ترین عامل برای نگهداری پوست به ویژه پوست دست و صورت دوری از اشعه UV یا همان ماورابنفش است که به پوست ما انسان ها آسیب می زند.

 

استفاده از لوسیون های مرطوب کننده، ضدآفتاب های گوناگون موجود می تواند پوست شما را تا مقداری در برابر خورشید درخشان حفظ کند.

 

با معرفی بهترین کرم های ضدآفتاب پوستی شاداب و جوان داشته باشید. ضدآفتاب‌های حاوی كرم پودر دارای همان خاصیت ضدآفتاب هستند ولی نوع آن و همچنین SPF آن را باید پزشک متخصص پوست تعیین كند.

 

معرفی بهترین ضدآفتاب برای حفظ شادابی پوست

 

معرفی بهترین ضدآفتاب برای حفظ شادابی پوست

 

اگر کرم های ضدافتاب شامل موارد زیر باشد بهترین ضدآفتاب شناخته می شود.

1. بدون رنگ باشد.

2. حاوی UV و SPF بالای 50 باشد.

3. ضدافتاب حاوی رنگدانه های غلیظ برای برنزه کردن مصنوعی نباشد.

4. به ضدآفتاب مناسب پوست چرب و خشک دقت کنید.

 

به گزارش نازوب اشعه خورشید همراه با نوع خاصی از اشعه بنام ماوراء بنفش طیف‌های A، B و C دارد كه برای پوست خیلی مضر است این در حالی است كه ماوراء بنفش C از اتمسفر رد نمی شود و وارد زمین نمی شود زیرا نوع C بسیار سوزاننده و خطرناک است.

 بنابراین باید در مقابل نوع A و B محافظت كامل از پوستمان داشته باشیم و این محافظت توسط پوشاننده ها از قبیل لباس، كلاه، دستكش و عینک آفتابی مقدور است.

 اما در بعضی از قسمت‌های بدن مانند صورت را نمی‌توان كامل پوشاند بنابراین لازم است برای نگهداری پوست و حفظ سلامت آن از كرم‌های مخصوص ضد آفتاب استفاده كنیم اما هر ضد آفتابی برای هر پوستی مناسب نیست و باید نسبت به سن، جنس و نوع پوست، ضدآفتاب مخصوص آن زیر نظر پزشک متخصص پوست انتخاب شود.

به عنوان مثال برای بچه‌ها باید ضد آفتاب‌های مخصوص اطفال استفاده كرد و برای سنین 12 تا 30 سال باید از ضدآفتاب فاقد چربی استفاده شود و برای سنین 30 تا 45 سال از ضد آفتاب مخصوص پوست‌های نرمال و 50 سال به بالا از ضدآفتاب مخصوص پوست‌های خشک استفاده كرد.

 

گاهی وقت‌ها افراد دوست دارند روی ضدآفتاب، آرایش یا كرم پودر داشته باشند بنابراین كارخانه‌های داروسازی برآن شدند تا در یک فرآورده، ضدآفتاب و كرم پودر را ادغام كنند بنابراین باید از ضدآفتاب‌های كرم پودر كه استاندارد و دارای پروانه وزارت بهداشت هستند استفاده شود یا اگر از نوع خارجی آن استفاده می‌شود حتما داری مجوز ورود و مهر استاندارد باشند.

SPF مخفف Sun protective factor است بنابراین اگر می‌گوییم SPF ضدآفتاب 30 است بدین معناست كه با استفاده از این كرم، 30 برابر قدرت محافظت از پوست بدون كرم را داریم.

 برای آفتاب‌های كویری لازم است ضدآفتاب‌های 30 به بالا استفاده شود و نوع SPF توسط متخصص مشخص شود.

گاهی وقت‌ها پوست آن‌قدر خشک است كه لازم است زیر ضدآفتاب كرم مرطوب كننده استفاده شود.

 همچنین كودكانی كه دارای پوست خشک یا مبتلا به اگزمای اطفال هستند حتما باید از ضدآفتاب های مخصوص کودکان استعمال کنند.

 

اکنون آیا تنها با ضدآفتاب می توانیم از پوستمان به خوبی محافظت کنیم؟

 

اکنون آیا تنها با ضدآفتاب می توانیم از پوستمان به خوبی محافظت کنیم؟

 

ضدآفتاب اولین گزینه برای حفظ پوست در برابر اشعه خورشید است.

دومین توصیه مصرف روزانه و روتین لوسیون های مرطوب کننده و آبرسان است.

سومین پیشنهاد مصرف روانه چندین لیوان آب که باعث انعطاف پذیری بیشتر پوست می شود و شادابی را بدون هزینه به شما هدیه می دهد!

چهارمین توصیه برای حفظ پوست خواب منظم و کافی است.

پنجمین نکته حذف شیرینی جات مصنوعی و چربی ها است. سعی کنید از خرما، کشمش، مویز، توت خشک روزانه استفاده کنید اگر از آن دسته افرادی هستید که با نخوردن شیرینی افت قند و فشار می گیرید.

 

سلامتی و شادابی پوست، جسم و روح ما تا 80 درصد به سبک زندگی و تغذیه صحیح ما ارتباط دارد. اگر یاد بگیریم سبد غذایی را از شیرینی های مصنوعی، غذاهای پرچرب پاکسازی کنیم! قطعا به سلامت جسم و روح خودمان کمک کرده ایم.

اگر سبک زندگی بی برنامه و اصولی نباشد هر چقدر هم از بهترین کرم های ضدآفتاب و ضدپیری استفاده کنید تاثیری ندارد.

به زیبایی و سلامتی جسم و روحتان اهمیت بدهید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان