معرفی بهترین کرم های ضد آفتاب

معرفی بهترین کرم های ضد آفتاب

با معرفی بهترین کرم های ضدآفتاب پوستی شاداب و جوان داشته باشید. ضدآفتاب‌های حاوی كرم پودر دارای همان خاصیت ضدآفتاب هستند ولی نوع آن و همچنین SPF آن را باید پزشک متخصص پوست تعیین كند.

 

به گزارش سایت نازوب اشعه خورشید همراه با نوع خاصی از اشعه بنام ماوراء بنفش طیف‌های A، B و C دارد كه برای پوست خیلی مضر است این در حالی است كه ماوراء بنفش C از اتمسفر رد نمی شود و وارد زمین نمی شود زیرا نوع C بسیار سوزاننده و خطرناک است.

 

 بنابراین باید در مقابل نوع A و B محافظت كامل از پوستمان داشته باشیم و این محافظت توسط پوشاننده ها از قبیل لباس، كلاه، دستكش و عینک آفتابی مقدور است.

 

 اما در بعضی از قسمت‌های بدن مانند صورت را نمی‌توان كامل پوشاند بنابراین لازم است برای نگهداری پوست و حفظ سلامت آن از كرم‌های مخصوص ضد آفتاب استفاده كنیم اما هر ضد آفتابی برای هر پوستی مناسب نیست و باید نسبت به سن، جنس و نوع پوست، ضدآفتاب مخصوص آن زیر نظر پزشک متخصص پوست انتخاب شود.

 

به عنوان مثال برای بچه‌ها باید ضد آفتاب‌های مخصوص اطفال استفاده كرد و برای سنین 12 تا 30 سال باید از ضدآفتاب فاقد چربی استفاده شود و برای سنین 30 تا 45 سال از ضد آفتاب مخصوص پوست‌های نرمال و 50 سال به بالا از ضدآفتاب مخصوص پوست‌های خشک استفاده كرد.

 

گاهی وقت‌ها افراد دوست دارند روی ضدآفتاب، آرایش یا كرم پودر داشته باشند بنابراین كارخانه‌های داروسازی برآن شدند تا در یک فرآورده، ضدآفتاب و كرم پودر را ادغام كنند بنابراین باید از ضدآفتاب‌های كرم پودر كه استاندارد و دارای پروانه وزارت بهداشت هستند استفاده شود یا اگر از نوع خارجی آن استفاده می‌شود حتما داری مجوز ورود و مهر استاندارد باشند.

 

SPF مخفف Sun protective factor است بنابراین اگر می‌گوییم SPF ضدآفتاب 30 است بدین معناست كه با استفاده از این كرم، 30 برابر قدرت محافظت از پوست بدون كرم را داریم.

 

 برای آفتاب‌های كویری لازم است ضدآفتاب‌های 30 به بالا استفاده شود و نوع SPF توسط متخصص مشخص شود.

 

گاهی وقت‌ها پوست آن‌قدر خشک است كه لازم است زیر ضدآفتاب كرم مرطوب كننده استفاده شود.

 

 همچنین كودكانی كه دارای پوست خشک یا مبتلا به اگزمای اطفال هستند.


بیوگرافی هنرمندان