سریع ترین روش برای سوزاندن چربی ها

سریع ترین روش برای سوزاندن چربی ها

چربی های اضافی بدن تان را اینگونه با روشهای آسان بسوزانید.

 

می گویند تعریف جنون انجام کاری یکسان بارها و بارها و انتظار داشتن نتیجه متفاوت است، اما اگر این موضوع صحت داشته باشد، پس در مورد ورزش کردن باید اکثر ما کاملا دیوانه باشیم.

مهم نیست که ما چند کیلوگرم را هل می دهیم، چند کیلومتر ماشین سواری می کنیم، چقدر در کلاس های ورزشی عرق می ریزیم، در نهایت اکثر ما هرگز واقعا نتیجه مورد انتظار کاهش وزن را از تلاشی که برای دستیابی به آن صرف کرده ایم، نمی رسیم. برای حل این مشکل، می توانید از این راهکارهایی جدید برای سوزاندن سریع تر چربی ها استفاده کنید.

استرس را با انجام یوگا کاهش دهید

استرس ناشی از نامتناسب بودن بدنتان را که به خصوص در کنار ساحل شما را فرامی گیرد، با تمرین های تنفسی کاهش دهید. این کار شاید کلید رسیدن شما به تناسب اندام باشد.

استرس باعث افزایش میزان کورتیزول یا هورمون استرس و افزایش ذخیره چربی شکمی می شود. بنابراین ورزش بر روی تردمیل در باشگاه را با تمرینات یوگا همراه کنید تا استرس را از خود دور کنید و بتوانید به شکمی لاغرتر برسید. به علاوه چه کسی نیست که نتواند اندکی استرس کمتر یا آرامش بیشتری در کارهایشان داشته باشند.

روش ورزش کردن خود را تغییر دهید

روال معمول ورزشتان را کنار بگذارید. این کار نه تنها باعث می شود زمانی را که در سالن ورزشی می گذرانید، خوشایندتر شود، بلکه همچنین کوره سوزاندن کالری شما را در حال فعالیت نگه می دارد. به هر سالن ورزشی که در آمریکا بروید، می توانید افرادی را ببینید که در حال انجام ورزش هایی دقیقا یکسان به مدت 3بار در هفته هستند.

انجام تمرین های هوازی (Cardio) به مدت 30 تا60 دقیقه و به دنبال آن سر زدن به اتاق وزنه ها برای وزنه زدن. به دنبال دستیابی به نتیجه هستید؟ پس این روال را تغییر دهید. 30 دقیقه وزنه زدن پرفشار که با فاصله های زمانی 90دقیقه ای ورزش هوازی پرفشار دنبال می شود، در طول 2 روز نتایج بهتری را نسبت به 90دقیقه ورزش استاندارد به مدت3 بار در هفته به همراه خواهد داشت.

وعده های غذایی را پیش از زمان مقرر آماده کنید

بعضی شب ها این امکان وجود ندارد که غذایی کاملا سالم و خانگی بپزید. در اینجا بحث آماده کردن به میان می آید. اگر اجزای غذایی نیمه آماده یا برخی اقلام غذایی منجمد سالم ذخیره شده برای چنین مواقعی داشته باشید، مجبور نخواهید بود به غذاهای آماده کارخانه ای ناسالم از انبار یا یخچال خود متوسل شوید. (شما همه چیزهای بی ارزش را دور نینداخته اید. درست است؟). آشپزخانه تان را با مناسب ترین مواد غذایی برای کاهش وزن پرکنید.

عکس بگیرید و روند پیشرفت خودتان را دنبال کنید

گرفتن عکس قبل، بعد و در حین فرایند کاهش وزن راهی فوق العاده است تا در تمام مدت این آزمون سخت باانگیزه باقی بمانید. بسیاری از ما زمانی که شروع به انجام یک رژیم غذایی یا برنامه ورزش جدید می کنیم، تغییرات چشمگیری را حداقل در ابتدای کار در شکل بدنمان مشاهده نمی کنیم؛ اما اگر ما بتوانیم زمان را متوقف کنیم تغییرات فراوانی را در شکل بدنمان مشاهده خواهیم کرد.

عکس گرفتن از خودتان نه تنها یک مبنا برای شما ایجاد می کند، به طوری که می توانید روند پیشرفتتان را بدون رفتن روی وزنه بسنجید (هنگامی که با ورزش از یک طرف چربی از دست می دهید و از طرف دیگر عضله هایتان حجیم می شود، عدد وزنتان ممکن است گول زننده باشد)، بلکه همچنین می تواند با توجه به کشیده شدن پوستتان به بالا و لاغری و بیرون زدن صورتتان و لاغر شدن بدنتان به شما انگیزه بدهد.

متابولیسم خود را با مصرف غذاهای دریایی تقویت کنید

به نظر می رسد بیشتر افراد می دانند که ماهی و روغن ماهی برای آنها مفید هستند، اما کسی از آنها می داند چرا؟ ماهی تنها واجد پروتئین نیست. بلکه غذایی مقوی است که به علت دارا بودن هورمون لپتین به شما در کاهش چربی کمک می کند. افرادی که به طور منظم ماهی مصرف می کنند، مقادیر کمتری هورمون لپتین در بدنشان دارند.

ازآنجایی که میزان بالاتر هورمون لپتین اغلب با کاهش میزان متابولیسم همراه است، ماهی یک غذایی حیاتی برای کسانی است که برای کاهش چربی تلاش می کنند؛ بنابراین یک ماهی آزاد (سامون) غیرپرورشی را آماده کنید، کمی لیمو روی آن بریزید و از خوردن یک غذای بی نقص لذت ببرید.

بیشتر پیاده روی و کمتر رانندگی کنید

علت انجام این کار نیاز به توضیح ندارد، اما این کار را شروع کنید تا در تابستان به تناسب اندام برسید. هر چه بیشتر پیاده روی کنید، بیشتر فعال خواهید بود و هر چه بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری می سوزانید و به طور بالقوه می توانید کاهش وزن بیشتری داشته باشید.

به جای رانندگی در خیابان برای رسیدن به قهوه صبحگاهی، یک پیاده روی سریع انجام داده و برگردید. یک دوست یا حیوان خانگی را که به آن علاقه دارید به همراه ببرید. اگر می خواهید برای یک ساعت با خانواده به پارک بروید، به جای استفاده از ماشین، این کار را با پوشیدن یک جفت کفش ورزشی مورد علاقه تان و پیاده انجام دهید. می توانید پیاده یا با دوچرخه به آنجا بروید. با این کار هم در مصرف سوخت صرفه جویی می کنید و همچنین بدنتان برای این کار سپاسگزار شما خواهد بود.

مصرف کالری تان را تنوع ببخشید

یک چیز را باید درباره بدن انسان بدانید، بدن بسیار باهوش تر از آن است که فکر می کنید. وقتی شما برای کاهش وزن میزان کالری دریافتی تان را تا 1500 کالری در روز کاهش می دهید، بدن شروع به عادت کردن به دریافت این مقدار کالری می کند و سرعت متابولیسم شما نیز به یک وضعیت کفه ای خواهد رسید.

اگر می خواهید بدنتان را فریب دهید و جهش مجددی در سرعت متابولیسم خود داشته باشید، باید مصرف کالری روزانه خود را تنوع بخشید تا بدنتان را در حالت شک و تردید نگه دارید. کاهش کالری به 1200 در یک روز و افزایش آن به 1800 کالری در روز دیگر را امتحان کنید تا زمانی که در مجموع میزان کالری دریافتی شما متوازن باشد، مشکلی نخواهید داشت و در عین حال با افزایش سرعت متابولیسم خود به سوزاندن سریع تر چربی ها کمک کنید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان