falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

بیوگرافی مونیکا بلوچی

 

بلوچی در سال 1946 در یکی از روستاهای اومبریا در ایتالیا به دنیا آمد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ حقوق به شهر می‌آید.

مونیکا بلوچی بازیگر زیبا متولد 30 سپتامبر 1964 مانکن مد، مدل عکاسی و بازیگر ایتالیایی است.چهره خاص ایتالیایی او باعث می‌شود که تهیه‌کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند.

 

اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم مالنا جوزپه تورناتوره رخ داد، به هر حال بازی او در مالنا یک مشخصهٔ منحص به فرد داشت. او بدون داشتن دیالوگی و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره درخشید.

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

عکس های مونیکا بلوچی

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

زندگی

بلوچی در سال 1964 در یکی از روستاهای اومبریا در ایتالیا به دنیا آمد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ حقوق به شهر می‌آید.

برای کمک هزینهٔ تحصیل به صورت آزاد مانکنی مد پیشه می‌کند و بعد از مدتی تحصیلات دانشگاهی را رها می‌کند تا تمام وقت به این کار بپردازد. مونیکا بلوچی اکنون همسر وینسنت کسل هنرپیشهٔ فرانسوی است و دو دختر به نامهای دیوا و لئونیه دارد. بلوچی یک ندانم گرا می‌باشد.

 

در ابتدا هدف وی این بود که روزی در حرفه وکالت شروع به فعالیت کند. مونیکا تصمیم به آغاز فعالیت به عنوان مدل (مدلینگ) کرد تا بتواند تا حدودی از پس تأمین شهریه دانشگاه پروجیا بربیاید.

اما البته زندگی پر زرق و برق و فریبنده در حرفه مدلینگ – شامل مسافرت و درآمدِ بالا – مونیکا را وسوسه کرد تا از رشته ی حقوق فاصله بگیرد. در سال 1988 مونیکا به یکی از مراکزِ مُد و فَشِنِ اروپا نقل مکان کرد.

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

در آنجا او با رئیسِ کمپانی” اِلیت مُدل ” قرارداد امضاء کرد و کار بسیار زیادی به دست آورد. تا سال 1989 او با این کمپانی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرد و نام خود و کمپانی را در پاریس و حتی تا آنسوی اقیانوس اطلس بر سر زبان ها انداخت.

اگرچه او با این کمپانی به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد اما از این شرکت جدا شد و دوره های کوتاهی را هم در دو کمپانی بزرگ دیگر ” دی اند جی ” و ” فرنچ اِلِ” گذراند و بیش از پیش به موفقیت دست پیدا کرد و پیشرفت کرد.

 

دیگر همه مونیکا بلوچی را به عنوان مدل می شناختند. اما مدتی بعد اوضاع تغییر کرد. او اولین فیلمش را در سال 1990 در یک فیلم ایتالیایی بازی کرد.

به گزارش ناز وب که نام این فیلم به فارسی “سارقان عشق و رهایی” می باشد و سپس در همین سال در یک فیلم دیگر با نام ” لاریفا ” به عنوان یک فرانسوی بازی کرد.

 

او اولین فیلم هالیوودی خود را در سال 1992 با نام “دراکولا” فقط به واسطه ی زیبایی ایتالیاییش در ژانر “خون آشامی” بازی کرد. او سپس در یکی دو فیلم ایتالیایی دیگر بازی کرد. سپس سال 1995 در یک فیلم تلویزیونی در نقش همسری مصری بازی کرد.

اما سکوی پرتاب او سال 1996 بازی در فیلم L’Appartement بود. او دوباره در سال 1987 در فیلمی ساخت کشورش با نام تو منو می خوای بازی کرد.

مونیکا به پنج زبان ایتالیایی، انگلیسی، فارسی، فرانسوی و اسپانیایی مسلط است. او طرفدار تیم فوتبال ایتالیاست. بیشتر وقت خود را در رم و پاریس سپری می کند.

 

 

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

بعد از ایفای نقش در بیشتر فیلم های اروپایی، بالاخره در حساس ترین و معروف ترین نقش خود در سال 2000 بازی کرد. مونیکا بلوچی را پس از این فیلم همه دیگر در سرتاسر جهان می شناختند.

او با بازی در فیلم ایتالیایی ماِلنا در نقش اصلی به حداکثر موفقیت دست پیدا کرد. او در سال بعد یعنی در سال 2001 در فیلم آستریکس و اُبلیکس: مأموریت کلئوپاترا  در نقش کلئوپاترا بازی کرد.

 

او در همین سال در فیلمی با نام ” اشک های خورشید در کنار بروس ویلیس” به ایفای نقش پرداخت. او سپس در فیلم مطرح “ماتریکس” در سال 2004 بازی کرد. مونیکا دوباره در یک فیلم فرانسوی دیگر با اسم “مأمورین مخفی” بازی کرد.

وی در سال 2005 در کنار “نیکلاس کیج” در فیلم ارباب جنگ به ایفای نقش پرداخت مونیکا بلوچی به اعتبار 20 فیلمی که بازی کرده است هرگز بازیگری ناشی و مبتدی محسوب نمی شود.

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

 

شهرت وی به واسطه ی بازی در فیلم های ایتالیایی است که برای او سود زیادی به همراه داشته است اما متأسفانه برخلاف سینمای ایتالیا، او هرگز به خاطر بازی در فیلم های هالیوودی که استودیوها سردمدار و صاحب آن هستند به منفعتی نرسیده است.

اگرچه وی از مدل بودن به بازیگری تغییر حرفه داد و به نقطه ی شگفت انگیزی در هر دو رشته رسید اما او همچنان در رؤیای بازی در کنار بازیگر افسانه ای “رابرت دنیرو” است.

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

 

منتقدان به سرعت در حال مقایسه او با چهره های زیبایی هستند که قبل از او از سینمای ایتالیا مطرح شده بودند؛ اما او دیدگاه شخصی خودش را راجع به این موضوع دارد.

مونیکا بلوچی با نقش آفرینی در فیلم های “دراکولا” و آخرین قسمت از سه گانه ی “ماتریکس” با جسارت این حقیقت را به اثبات رسانیده است که می تواند آمیزه ای از بازیگری بسیار زیبا و ستاره ای با استعداد باشد.

 

بیوگرافی مونیکا بلوچی عکاس و بازیگر

 

 

 

مطالب جذاب و پیشنهادی

علت طلاق مونیکا بلوچی از همسرش + عکس

عکس های مونیکا بلوچی زیباترین زن سال


بیوگرافی هنرمندان