falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

تصاویر دیدنی مرگ خاموش با صندلی هایمان!

تصاویر دیدنی مرگ خاموش با صندلی هایمان!

مرگ خاموش با صندلی!

 

 

آمار شوکه کننده ای که بیش از 50 درصد افراد جهان که ساعت ها روی صندلی می نشینند مرگ تدریجی و خاموش خود را نقاشی می کنند!

صندلی های غیراستاندارد، استایل و پوزیشن بد نشستن روی صندلی، جدی ترین خطراتی است که هیچ کس به آن فکر نمی کند و اهمیتی نمی دهد.

یکی از بدترین اثرات نشستن نادرست، احتمال ابتلا به گوژپشتی بزرگسالی و به زبان عامیانه (غوز) است. گوژپشتی بزرگسالی تغییر در انحنا و خمیدگی ستون فقرات از شکل s طبیعی به شکل C است.

این وضعیت به دلیل افزایش فشار روی ستون فقرات، منجر به نقص عملکرد قلب و ریه و ضعف بخش پایینی بدن می‌شود. تا جای ممکن سعی کنید روی صندلی صاف بنشینید و قوز نکنید!

 

ویژگی های یک صندلی استاندارد و خوب

 

 

ارتفاع صندلی قابل تنظیم

 

هنگام نشستن روی صندلی اداری به دلیل نامناسب بودن ارتفاع نشمینگاه از سطح زمین شما باید آن را به حالت ایده آل خود منطبق کنید. اگر قد شما کوتاه باشد باید ارتفاع را کم و اگر بلند قد هستید باید ارتفاع را زیاد کنید  تا آسیبی به زانو، ستون فقرات، کمر شما و … وارد نشود. این یکی از مواردی است که یک صندلی ادرای ارگونومیک در اختیار کاربرانش می گذارد.

این ویژگی به کاربر این اطمینان خاطر را می دهد تا با تنظیم ارتفاع صندلی کف پا کاملا روی سطح زمین قرار بگیرد و گردش خون به خوبی در بدن جریان داشته باشد.

 

عمق و عرض صندلی قابل تنظیم باشد

 

بیشتر صندلی های غیر استاندارد از عمق و عرض ثابتی برخوردار نیستند. این بی ثابتی به دلیل این است که تولید کنندگان متوسط قد افراد را معیاری برای تولید صندلی های خود می دانند و این کار برای افراد بلند قد و کوتاه قد مشکل ساز خواهد شد همچنین نه تنها آنها احساس راحتی روی این صندلی نخواهند داشت بلکه دچار مشکلات سلامتی نیز خواند شد.

 

پشتی کمر قابل تنظیم

 

صندلی های اداری استاندارد همگی دارای پشتی قابل تنظیم هستند به طور ساده تر در تکیه گاه بالشکی کوچک تعبیه شده که توسط یک اهرم به سمت بالا و پایین متناسب با نیاز کاربر متحرک و قابل تنظیم است. یکی از راه های آسان تشخیص صندلی استاندارد داشتن تکیه گاه کمری است زیرا در صندلی های غیر استاندارد تکیه گاهی که برای گودی کمر تعبیه نشده استو اگر این بالشک قرار داشته باشد کاملا ثابت و بدون تحرک خواهد بود.

صندلی های ارگونومیک با داشتن یک مکانیزم قابل تنظیم می تواند از کمر کاربر در برابر خطرات ناشی از فشار وارد شده در اثر زیاد نشستن  محافظت کند.

 

تکیه گاه قابل تنظیم

 

صندلی های اداری غیر استاندارد به غیر از اینکه پشتی کمری ثابتی دارند بلکه تکیه گاه آن هم کاملا ثابت است. ثابت بودن به این معناست که شما به هیچ وجه نمی توانید مطابق با نیاز و راحتی خود صندلی را تنظیم کنید و همین امر باعث آسیب شدید به کودی کمر و ستون فقرات خواهد شد.

 

دسته های قابل تنظیم

 

یک صندلی اداری غیر استاندارد دسته های غیر قابل تنظیم و ثابتی دارند. قد افراد با یکدیگر متفاوت است پس حتما باید صندلی اداری مد نظر شما همچون نشیمنگاه که قابلیت تنظیم ارتفاع را داراست باید دسته قابل تنظیم هم داشته باشد.

ثابت بودن دسته صندلی اداری می تواند در طول زمان کاری فرد را خسته کند علاوه بر خستگی شدید، احساس ناراحتی و درد را در ناحیه مچ دست باعث می شود تا فرد نتواند به خوبی کار خود را انجام دهد.

دسته های قابل تنظیم، در صندلی های ارگونومیک اداری به این معناست که کاربران با قد های متفاوت این امکان را می دهد تا متناسب با نیازشان ارتفاع را تنظیم کنند و از مشکلات مچ دست جلوگیری کنند.

 

پایه ها گردان

 

صندلی اداری مد نظر شما چه استاندارد باشد چه غیر استاندارد، پایه گردان (پنج ستاره) در همه آن ها ثابت است، اما یک تفاوت بسیار مهم در بین آن وجود دارد آن هم این است:

در صندلی های استاندارد این چرخ ها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و هنگام حرکت کاربر جابه جایی بسیار روان و راحت می باشد.

این نکته در صندلی های غیر استاندارد به خوبی دیده می شود؛ بعد از گذشت چند ماه چرخ ها دیگر کیفیت روز اول را ندارند و حرکت را بسیار برای کاربر سخت خواهد کرد.

صندلی های ارگونومیک به طور کلی دارای پایه های پهن و قوی تری نسبت به صندلی های غیر ارگونومیک هستند، پایه صندلی هر چه پهن تر باشد مستحکم تر و مقاوم تر نیز خواهد بود است.

 

مرگ خاموش با صندلی هایمان (تصاویری دیدنی)

ورزش های تصویری بعد از ترک صندلی

 

مرگ خاموش با صندلی هایمان (تصاویری دیدنی)

 

 


بیوگرافی هنرمندان