falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

زنان قهرمانی که با خلق شگفتی های فکری، بصری و جسمی دنیا را شگفت زده کردند. شناخت چنین شخصیت های مهم در جهان بر زن و مرد واجب است.

چرا که دنباله رو مسیر موفقیت چنین افرادی بی شک تاثیر مثبت و هدفمندی در زندگی ما دارد. و یکی از ساده ترین راه های رسیدن به موفقیت الگوبرداری از چنین انسان های خاص و موفق است.

 

 

این شما و این هم زنان شگفت انگیز جهان

 

1. خانم جی.کی رولینگ

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

فروش: 450 میلیون
نسخه از دستاوردهای سری کتاب های هری پاتر فروش باور نکردنی فیلم هایی بود که براساس این داستان ساخته شد، به اضافه جوایز آکادمیک بی شماری نظیر Chevalier de la Legion D’Honneur از فرانسه و مدرک افتخاری از دانشگاه هایی مثل اگزتر، سنت اندروز، ادینبورگ، هاروارد، دار تماوت کالج، ابردین و دیگر دانشگاه ها.

جوایز رولینگ شامل جایزه بهترین نویسنده سال و بهترین نویسنده در تمام سال ها بوده است. جی.کی رولینگ قلب و روح و تخیل خوانندگانش را در دنیای شگفت انگیز هری پاتر تسخیر کرد.

ایده ای که به گفته خودش در قطاری که با تأخیر از منچستر به سمت لندن می رفت به ذهنش رسید که با فروش جهانی فیلم هایی که سرچشمه اش مغز او بود، میلیون و میلیارد را به خانه برد.

کتاب های رولینگ بی دلیل پرطرفدار نیست، چرا که دایماً خواننده را درگیر عشق و شجاعت و هیجان می کند. خدا را شکر که قطار با تأخیر رسید.

کسی نمی داند با به پایان رسیدن مجموعه کتاب های هری پاتر آینده حرفه ارولینگ به کجا خواهد رسید. هر چند به نظر بسیاری رولینگ با همین خلق مجموعه کتاب های هری پاتر جایگاه خود را میان نویسندگان زن تاریخ ادبیات متسحکم ساخته است.

 

2. خانم دانیل استیل

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

فروش: 800 میلیون نسخه پرفروش ترین نویسنده معاصر و هشتمین نویسنده تمام دوران که کتاب های پرفروش می‌نویسند. بله درست خواندید، 800 میلیون نسخه فروخته شده.

داستان های دانیل استیل در ژانر درام و رمان شناخته شده اند. رمان های او 390 هفته به صورت پی در پی در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز به چاپ رسیده و 22 بار در تلویزیون اقتباس شده است.

استیل نماینده و نماد ادبیات عامه پسند و به نظر بسیاری از صاحب نظران کم ارزش است اما هر چه هست میلیون ها خواننده کتاب های او نقش پررنگی در گرمای بازار ادبیات دارند.

 

3. بانو تونی موریسون

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

برنده جایزه نوبل و پولیتزر تونی موسون رمان نویس، ویراستار و استاد دانشگاه بیشتر برای آثاری چون آبی ترین چشم ها، ترانه سالمون و محبوب (که فیلمی با اقتباس از آن تهیه شده) شناخته شده است.

نوبل موریسون و جایزه پولیتزرش نشانه قدرت او در نوشتن تجربه زندگی سیاهان امریکاست. جاناتان دمی خالق سکوت بره ها اقتباسی سینمایی از رمان محبوب (یا آنطور که در ایران مشهور است دلبند) ساخته است که در محافل سینمایی به شکل نسبی مورد توجه قرار گرفت.

 

4. خانم استفانی میر

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

فروش: 100 میلیون نسخه فیلمی که براساس رمان مشهور او ساخته شد بالغ بر دو میلیارد دلار فروش داشت. شهرت استفانی میر به دلیل سری کتاب های عاشقانه ـ ومپایری «Twilight» است.

میر به سرعت به یکی از پرفروش ترین نویسندگان زن تبدیل شد و دیگر همه جهان او را به عنوان کسی که داستان هایش به رویای رمانتیک خوانندگان راه می یابد و در دالان فداکاری و جاودانگی کاوش می کند، به رسمیت می شناسند.

 

5. مری هیگینز کلارک

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

فروش: 100 میلیون نسخه هر 42 کتاب او جزو پرفروش ترین ها بوده و اولین رمانش «بچه ها کجا هستند» به چاپ هفتاد و پنجم رسیده است.

کافی است بگویی که رمان های مرموز مری هبگینز کلارک قرار است همچنان خوانندگانش را با هیجان روی لبه صندلی هایشان در سراسر دنیا نگه دارد و به آنها اجازه بلند شدن ندهد.

حجم تولیدات این نویسنده عامه پسند در بسیاری از کتابفروشی های بزرگ سرتاسر جهان می تواند قفسه های متعددی را پر کند. فیلم های بسیاری نیز بر مبنای رمان های نه چندان پرقدرت او ساخته شده است که هیچکدام چندان جلب توجه نکرده است.

 

6. بانو مایا آنجلو

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

نامزد جایزه پولیتزر و نشنال بوک اوارد کسی که «پررنگ ترین زندگینامه نویس زن سیاه پوست امریکایی» نامیده شده و تا به حال بیش از 30 مدرک افتخاری و جوایز بی شماری در زمینه ادبیات، هنر و آزادی به او تعلق گرفته است.

بیشتر شهرت آنجلو به خاطر شش کتاب زندگینامه اوست. کلمات عمیق او خرد و تلخی و صداقت را بیان می کنند.

 

7. بانو آلیس واکر

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

اولین زن سیاه پوست برنده جایزه پولیتزر و نشنال بوک اوارد عمده شهرت آلیس واکر برای رمان «رنگ بنفش» یعنی همان کتابی که به خاطرش برنده پولیتزر شده است. این نویسنده و شاعر به صورت ملموسی از نژادپرستی و تبعیض جنسی می نویسد.

 

8. خانم جومپا لاهیری

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

برنده پولیتزر جومپالاهیری نویسنده امریکایی هندی تبار، برنده جایزه پولیتزر برای اولین مجموعه داستانش «مترجم دردها» در سال 2000 است. رمان ها و داستان های کوتاه او نگاه دقیق و عمیقی به زندگی روزمره انسان ها دارد.

تجربه مردمی شرقی که به امریکا مهاجرت کرده اند و بین فرهنگ ها سرگردانند. جومپا لاهیری از محبوبیت فراوانی میان دوستداران ادبیات در خاورمیانه و همین طور اروپا برخوردار است.

 

9. خانم جویس کارول

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

اوتس برنده نشنال بوک اوارد و نامزد جایزه پولیتزر جویس کارول اوتس بعد از اولین کتابش در سال 1963، بیش از پنجاه رمان در زمینه تبعیض جنسی، تبعیض نژادی، خشونت و لایه های تاریک زندگی بشر به چاپ رسانده است.

او نمونه یک نویسنده روشنفکر زن است که دغدغه های خاصی را در کتاب هایش دنبال می کند. ممکن است از نوشته های او لذت نبرید، اما نمی توانید هوشمندی و دقت و ظرافت آثارش را نادیده بگیرید.

 

10. بانو ایزابل آلنده

 

زنانی که توانستند دنیا را شگفت زده کنند

 

35 میلیون فروش رمان های این نویسنده شیلیایی که عموماً روی زنان لاتین متمرکز است، توانسته به موفقیت های زیادی دست یابد.

رمان های او اغلب در سبک رئالیسم جادویی جای می گیرد و به صورتی افسانه ای از زندگی روزمره مردم حرف می زند. در سال 1981 زمانی که پدربزرگش در بستر بیماری بود، ایزابل نگاشتن نامه ای را به وی شروع کرد که دستمایه رمان «خانه ارواح» شد و رمان «پائولا» براساس نامه ای که او خطاب به دخترش پائولا که پس از تزریق اشتباه دارو به کما رفته بود نوشته شد.

رمان های آلنده به بیش از 30 زبان ترجمه شده و کتاب های او را به عنوان پرخواننده ترین نوشته های اسپانیایی معرفی می کنند. این نویسنده محبوب به خصوص پس از اقتباس سینمایی پرستاره از کتاب خانه ارواح از شهرتی مضاعف برخودار شد.

نسبت فامیلی او با سالوادور آلنده رئیس جمهور فقید شیلی نیز به هاله جذاب اطراف زندگی ایزابل آلنده افزوده است.

 

بانوان بسیاری در جهان هستند که کارهای شفگت انگیز انجام داده اند که در این بخش قلم به دستان، طلایی معرفی شدند.

 

موفق ترین زنان در سیاست

شگفت انگیز ترین مدیران

برجسته ترین بازیگران زن

و … بیشمار زنان قدرتمند جهان هستند که با تحقیق می توان متناسب با موقعیت آنها و خودتان مسیر موفقیت آنها را دنبال کنید و بشوید بانویی نمونه و قدرتمند جهانی.


بیوگرافی هنرمندان