رابطه عاشقانه و وحشتناک این دختر با جن ها!!

رابطه عاشقانه و وحشتناک این دختر با جن ها!!

ماجرای واقعی دختری به نام ریحانه که با رابطه با جن ها در نیمه شب زندگی وحشتناکی را سپری می کند !!

 

 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بی هیچ دلیل منطقی از یک پدیده و یا فضایی هراس داشته باشید فرقی نمی کند در چه سن و سالی باشید . این حالت منحصر به افراد خاصی هم نیست اما ریشه و علل این بیماری و اینکه چطور با آن مقابله کنیم بسیار مهم است . “فوبیا” یا به عبارتی دیگر ترس بیمارگونه ای که تمام زندگی فرد را تحت الشعاع قرار می دهد می تواند در زندگی افراد نیز اختلال ایجاد کند.

 

*فرق فوبیا با ترس عادی چیست؟

وقتی حالت ترس به ما دست می دهد، برای محافظت از خود، بیشتر واکنش دفاعی نشان می دهیم و می توان گفت تأثیر این نوع ترس ها چندان باقی و پابرجا نیست اما فوبیا به گونه ای است که نه تنها غیرقابل کنترل است و تمام فکر و ذکر ما را درگیر می کند بلکه در موقعیت مربوط به آن سبب واکنش های شدید فرد متناسب با آن می شود.

 

ریحانه، 27 ساله دراین باره می گوید: من وقتی به شدت از چیزی بترسم، کنترل خود را از دست می دهم و فکر می کنم خطر بزرگی مرا تهدید می کند و به شدت واکنش نشان می دهم، مخصوصا وقتی به جاهای تاریک وارد می شوم احساس می کنم که جن ها و ارواح مرا احاطه کرده اند و بطور ناخود آگاه شروع به فریاد کشیدن و جیغ زدن می کنم.

 

دکتر ربابه غفارتبریزی، روانشناس معتقد است: در هنگام رویارویی با جالب انگیز – فوبیا، فرد منطق خود را از دست می دهد و نمی داند با آن موردی که مقابل اوست چطور برخورد کند و احساس می کند در شرایط نا امید کننده ای قرار گرفته که هیچ راه حلی ندارد.

 

*فوبیا، در هر  شرایطی و در هر جایی امکان پذیر است

فوبیا یا همان حالت وحشت زدگی شدید که مصداق حال گروهی از افراد است و البته نسبت به موقعیت ها و پدیده های مختلف، متفاوت است از جمله فوبیاهای خاصی که مربوط به ترس از حیواناتی مانند مار، گربه، عنکبوت، حوادث و عوامل طبیعی، تاریکی، ترس از بلندی، آسانسور، مکان های بسته، خون و بیماری های مختلف است. همچنین ترس شدید در عرصه های اجتماعی و در شرایطی به سراغ افراد می آید که از صحبت کردن در جمع واهمه دارند.

 

سعید، 29 ساله دراین باره می گوید: من از اظهار نظر کردن در جمع بسیار می ترسم چون دیگران مرا مورد تمسخر قرار می دهند و معمولا ترجیح می دهم صحبت نکنم.

 

*فوبیا ژنتیکی است؟

ترس شدید و هراس که به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه در افراد شکل می گیرد گاهی چنان زندگی انها را تحت تاثیر قرار می دهد و آن را مختل می کند که به اصطلاح فلج شدن زندگی را در پی خواهد داشت. سوال اینجاست که به چه علت، افراد دچار این بیماری می شوند؟

 یکی از علل آن می تواند وجود شخصیتی مضطرب و ترساندن فرزندان با جمله هایی وهم انگیز از موجوداتی ماورایی در دوران کودکی فرد باشد که به این موضوع دامن می زند و شخص را “فوبی” می کند.

 

غفارتبریزی در این خصوص معتقد است: ریشه فوبیا گاهی ژنتیکی است و رفتار خود والدین نیز می تواند موجب فوبیا شود یکی دیگر از علل به وجود آمدن شخصیت فوبی در فرد شرطی شدن اوست به این معنا که اگر در موقعیت مربوط به آن قرار گیرد به سرعت واکنش نشان می دهد و نوعی حالت ترس در او نهادینه می شود.

 

* فوبی ها چه رفتارهایی از خود نشان  می دهند؟

ضربان قلبش هر لحظه شدیدتر می شود، از احساسی که به او دست داده، می ترسد مدام عرق می کند و صورتش خیس می شود. دست و پایش را گم می کند نمی داند چه کار کند او اولین واکنش او حالت تهاجمی و گریز از  موقعیت است و احساس می کند موجودی پر خطر قصد آزار او را دارد.

 

عباس، 55 ساله در این باره می گوید: واقعا نمی دانم بیماری قلبی شدیدی دارم یا خیر اما وقتی در فضای بسته آسانسور قرار می گیرم احساس می کنم برق می رود و من در این فضای تنگ و خفقان آور تنها می مانم و جان خود را از دست می دهم.

 

*بر احساس ترس خود غلبه کنیم

طعم تلخ ترس را بسیاری از ما و اطرافیانمان چشیده ایم. برای اینکه فوبیا و ترس خود را درمان کنیم اولین گام مراجعه به روانشناس یا روانپزشکی حاذق است که با طی دوره های درمانی و حساسیت زدایی نسبت به جالب انگیز – فوبیا کمتر دچار توهم نسبت به آن شویم. با قرار گرفتن تدریجی در موقعیت های ترسناک بخشی از وجود ترسوی ما حس شجاعت و شهامت را تجربه خواهد کرد.

 

فراموش نکنیم در بیشتر مواقع احساس ترس بر خود ترس غلبه می کند؛ شاید با شاخ و برگ ندادن زیاد به آن بتوانیم به راحتی از شر اینگونه افکار رهایی یابیم.

 

مطالب مرتبط و عجیب

عکس دختری عجیب معروف به دختر گربه ای !!

عکس های دیدنی دختری با عجیب ترین چهره در جهان

دختری عجیب با متفاوترین چهره در جهان (+ تصاویر)

دختری عجیب و نادر با بدن حبابی!! (عکس)

دختری عجیب با بزرگترین گونه های جهان ! (عکس)

دختری با عجیب ترین سرعت پیرشدن (عکس)


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان